۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۵۳
کد خبر: 81859173
۰ نفر
كشتي فرنگي جايزه بزرگ باكو؛ زيدوند به مدال طلا رسيد

تهران- ايرنا- مهدي زيدوند صاحب مدال طلاي وزن 66 كيلوگرم رقابت هاي كشتي فرنگي جايزه بزرگ آذربايجان شد و بويري و طاهري در وزن 75 كيلوگرم به ترتيب به مدال نقره و برنز دست يافتند.

به گزارش ايرنا از فدراسيون كشتي، تاكنون 17 فرنگي كار كشورمان در اين رقابت ها به ميدان رفته اند كه نتايج كشتي گيران كشورمان در پايان مسابقات مقدماتي به شرح زير است:
در وزن 59 كيلوگرم كه 15 كشتي گير حضور دارند، محسن حاجي پور در دور نخست با نتيجه 6 بر 2 مغلوب جسي تيلكي از آمريكا شد و با توجه به شكست اين كشتي گير مقابل تسمرادوف ازبكستاني وي از دور رقابت ها كنار رفت.
در همين وزن مهرداد مرداني با نتيجه 8 بر 4 مغلوب المرات تسمرادوف نفر سوم جهان از ازبكستان شد و با حضور اين كشتي گير در ديدار فينال مرداني ابتدا در گروه بازنده ها با ضربه فني فوميتاكا از ژاپن را شكست داد وي در ديدار رده بندي مقابل تيلكي از آمريكا با نتيجه 8 بر 4 شكست خورد و پنجم شد.
در وزن 66 كيلوگرم كه 17 كشتي گير حضور دارند محمدعلي گرايي پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتيجه چهار بر يك ريو هان سو دارنده مدال هاي طلا، نقره و برنز جهان و قهرمان بازي هاي آسيايي 2014، از كره جنوبي را شكست داد وي در دور بعد نيز پان ژنگ قهرمان آسيا از چين را با نتيجه 3 بر 2 شكست داد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت وي در اين مرحله با نتيجه 9 بر صفر مقابل كامران ممدوف دارنده مدال برنز اروپا از آذربايجان شكست خورد و راهي ديدار رده بندي شد. گرايي در اين ديدار مقابل زائور كابولويف از روسيه با نتيجه 8 بر صفر شكست خورد و پنجم شد.
در همين وزن،مهدي زيدوند و علي ارسلان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف يكديگر رفتند كه زيدوند با نتيجه 6 بر يك به پيروزي رسيد وي در دور بعد نيز استوان ليواي دارنده مدال برنز بازي هاي اروپايي از اسلواكي را با نتيجه 6 بر 4 مغلوب كرد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت وي در اين مرحله با نتيجه 8 بر صفر حسن علي اف دارنده مدال برنز بازي هاي اروپايي از آذربايجان را شكست داد و به ديدار فينال راه يافت زيدوند در اين ديدار نيز مقابل كامران ممدوف با نتيجه 2 بر صفر به پيروزي رسيد و صاحب مدال طلا شد.
علي ارسلان نيز با توجه به حضور زيدوند در ديدار فينال به گروه بازنده ها رفت وي ابتدا در اين گروه ليواي از اسلواكي را با نتيجه 6 بر 4 شكست داد اما در ديدار رده بندي مقابل حسن علي اف از آذربايجان با نتيجه 6 بر 3 شكست خورد و پنجم شد.
در وزن 71 كيلوگرم كه 14 كشتي گير حضور دارند افشين بيابانگرد در دور اول با ضربه فني پات اسميت از آمريكا را شكست داد اما در دور بعد با نتيجه 7 بر يك مغلوب فرانك استابلر قهرمان جهان از آلمان شد و با توجه به حضور استابلر در ديدار فينال وي به گروه بازنده ها راه يافت وي در ديدار شانس مجدد مقابل اتلينگر از كرواسي با نتيجه 2 بر 2 به پيروزي رسيد ولي در ديدار رده بندي مقابل بالينت كورپاسي از مجارستان با نتيجه 3 بر 2 شكست خورد و به مقام پنجم بسنده كرد.
در همين وزن فرشاد بلفكه نيز در دور نخست با نتيجه 6 بر 4 از سد روسلان تساريف از قرقيزستان گذشت اما در دور بعد مقابل بالينت كورپاسي از مجارستان با نتيجه 5 بر صفر شكست خورد و با توجه به شكست كورپاسي از استابلر، بلفكه از دور رقابت ها كنار رفت.
در وزن 75 كيلوگرم كه 14 كشتي گير حضور دارند، پيام بويري در دور اول با نتيجه 7 بر صفر كارلوس مونوز از كلمبيا را شكست داد وي در دور بعد نيز با نتيجه 8 بر صفر از سد آلابك عزيزبكوف از قرقيزستان گذشت.
در همين وزن رامين طاهري پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتيجه 3 بر صفر دلشادين تورديف از ازبكستان را مغلوب كرد. دو نماينده كشورمان در دور بعد و براي حضور در ديدار فينال به مصاف يكديگر رفتند كه پيام بويري با نتيجه 4 بر 3 پيروز شد و راهي ديدار فينال شد.
طاهري در ديدار رده بندي مقابل حريف قرقيزستاني با نتيجه 4 بر 2 پيروز و به مدال برنز رسيد. بويري در ديدار فينال مقابل كيم هيون وو قهرمان جهان و المپيك از كره جنوبي 3 بر صفر شكست خورد و صاحب مدال نقره شد.
در وزن 80 كيلوگرم كه 14 نفر وزن كشي كرده اند، يوسف قادريان در دور اول با نتيجه 4 بر يك از سد ويكتار ساسونوفسكي از بلاروس گذشت وي در دور بعد مقابل الوين مورساليف قهرمان بازي هاي اروپايي و دارنده مدال برنز جهان از آذربايجان با نتيجه 8 بر 4 شكست خورد و با توجه به شكست اين كشتي گير در دور بعد، قادريان از دور رقابت ها كنار رفت.
در وزن 85 كيلوگرم كه 18 كشتي گير شركت كردند، حبيب اله اخلاقي پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل حسين نوري ديگر نماينده كشورمان با نتيجه 2 بر يك شكست خورد، نوري در دور سوم نيز با نتيجه 4 بر صفر از سد رامسين عزيزسير نفر سوم بازي هاي اروپايي از آلمان گذشت اما در مرحله نيمه نهايي مقابل داويد چاكوتادزه از روسيه با نتيجه 9 بر صفر شكست خورد به ديدار رده بندي رفت. در همين وزن مجتبي كريم فر پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتيجه 5 بر صفر از سد نورسلطان تورسينوف قهرمان آسيا از قزاقستان گذشت وي در دور بعد نيز رستم آساكولوف نايب قهرمان جهان و قهرمان آسيا و بازي هاي آسيايي از ازبكستان را با نتيجه 10 بر 2 شكست داد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت، كريم فر در اين مرحله به مصاف ژان بلنيوك قهرمان جهان از اوكراين رفت و در يك كشتي پاياپاي با نتيجه 3 بر 3 مغلوب شد و راهي ديدار رده بندي شد. سامان عزيزي چهارمين نماينده كشورمان در اين وزن نيز پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتيجه 4 بر يك مغلوب ژان بلنيوك قهرمان جهان از اوكراين شد و با توجه به حضور وي در ديدار فينال وي نيز در گروه شانس با حاضر نشدن جردن هولم از آمريكا از سد وي گذشت تا در ديدار رده بندي به مصاف كريم فر برود. حبيب اله اخلاقي نيز با توجه به شكست نوري از دور رقابت ها كنار رفت.
در وزن 98 كيلوگرم كه 15 نفر حضور دارند، مهدي علياري در دور نخست جو راو از آمريكا را با نتيجه 5 بر 2 شكست داد وي در دور بعد نيز اورخان نورايف از آذربايجان را با نتيجه 6 بر 2 شكست داد و به مرحله نيمه نهايي راه يافت. وي در اين مرحله و براي حضور در ديدار فينال، به مصاف دي ژيائو از چين را با نتيجه 3 بر يك شكست داد. حريف علياري در اين ديدار شالوا گادابازه دارنده مدال برنز جهان از آذربايجان است.
در وزن 130 كيلوگرم كه 13 كشتي گير حضور دارند، مهدي نوري در دور نخست با نتيجه 5 بر 2 مغلوب ويتالي ايلنيتسكي از روسيه شد و با توجه به شكست اين كشتي گير وي از دور رقابت ها كنار رفت. در همين وزن بهنام مهدي زاده پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف مرادجان تويمب از تاجيكستان را با نتيجه 2 بر صفر شكست داد وي در دور سوم و مرحله نيمه نهايي مقابل صباح شريعتي دارنده مدال نقره بازي هاي اروپايي از آذربايجان با نتيجه 2 بر صفر مغلوب شد و به ديدار رده بندي رفت.
ورزشي **9118** 1701