معاون استاندار ايلام: مساله اربعين نياز به تعريف بودجه و رديف اعتباري دارد

ايلام - ايرنا - معاون سياسي، امنيتي استاندار ايلام گفت: مسئوليت هاي حاكميتي در مساله اربعين بايد با تعريف بودجه و تعيين رديف اعتباري مشخص ملي بطور دقيق تعريف شود.

حسين كلانتري روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: اساس و اهميت اربعين به حضور مردم بستگي دارد و اين حضور دائمي شده و تنها مختص به يك سال و دو سال نيست بنابراين براي تقويت زيرساخت ها بايد چاره اي اساسي انديشيد چرا كه ادامه اين روش در صورت عدم برنامه ريزي مناسب، مشكل ايجاد مي كند.
وي افزود: امنيت، سلامت و رضايت مندي زائران بايد مورد توجه و تاكيد اساسي مسئولان قرار گيرد و خدمات رساني به آنها بايد قانونمند و ساختارمند انجام شود چون حفظ امنيت زائران براي ما بسيار مهم است و نبايد تحت هيچ شرايطي به آن خدشه اي وارد شود.
كلانتري ادامه داد: سال به سال بر موج عاشقان اربعين و زيارت عتبات عاليات افزوده مي شود و مهران بعنوان دروازه عتبات عاليات بايد بيشتر از قبل مورد توجه قرار گيرد و مشكلات زيرساختي اش بر طرف شود.
جانشين رئيس ستاد اربعين استان ايلام يادآور شد: حجم انبوه زائران در مهران، ايجاد مرزهاي جايگزين همچون مرز دهلران در استان ايلام را بيش از پيش لازم و ضروري كرده و بطور قطع و يقين توسعه راه ها و راه اندازي اين مرز مي تواند كمك مناسبي براي تسهيل در تردد زائران از مرز مهران باشد.
وي با اعلام اينكه امسال اربعين دو دفتر نمايندگي موقت كنسولگري در ايلام و مهران ايجاد شد تا روند صدور رواديد براي زائران از اين دفاتر نيز انجام شود گفت: ورود زائران حتما با گذرنامه و رواديد امكان پذير است و ورود بدون اين مدارك به كشور عراق تبعاتي بدنبال دارد لذا توصيه مي كنيم كسي بدون مدارك تقاضاي سفر نداشته باشد.
كلانتري با بيان اينكه داشتن و ارائه رواديد از سوي زائران براي خروج از مرز بايد به فرهنگ عمومي تبديل شود، افزود: روزانه تعداد زيادي از اتباع خارجي به مرز مهران مراجعه مي كنند كه طبق قانون اين مسافران خارجي بايد گذرنامه و رواديد داشته باشند و براي خروج به مرز شلمچه در استان خوزستان بروند.
وي با بيان اينكه استان ايلام از يك ماه پيش حال و هواي عاشورايي به خود گرفت و مردم از ارائه خدمات به زائران اربعين خرسند هستند، يادآور شد: براي بازگشت زائران به كشور نيز تمهيدات لازم فراهم شده و اتوبوس هاي زيادي براي انتقال زائران به شهرهاي مختلف مهيا شده است.
7172/9002 /1596