دانش آموزان گلپايگاني، آمادگي خود را در برابر زلزله احتمالي به نمايش گذاشتند

گلپايگان،اصفهان- ايرنا- همزمان با اجراي هفدهمين مانور سراسري زلزله و ايمني در كشور، دانش آموزان گلپايگاني نيز آمادگي خود را در برابر وقوع زلزله احتمالي در سطح مدارس اين شهرستان به نمايش گذاشتند.

رئيس جمعيت هلال احمر اين شهرستان روز يكشنبه پس از اجراي مانور ياد شده كه به صورت نمادين در هنرستان دخترانه بانو قائدي گلپايگان برگزار شد، به خبرنگار ايرنا گفت: پس از نواخته شدن زنگ ايمني، عمليات پناهگيري در اتاق، خروج اضطراري و انتقال دانش آموزان به محل امن، انجام كمك هاي اوليه و امداد و نجات و انتقال مصدومان از محل حادثه به مراكز درماني از جمله بخش هاي مانور امروز در سطح مدارس بود.
حميدرضا كريميان با اشاره به اينكه اين مانور با همكاري و حضور اعضاي ستاد بحران شهرستان برگزار شد، افزود: در دو هفته گذشته نيز كارشناسان و نجاتگران جمعيت هلال احمر گلپايگان با حضور در 25مدرسه حدود سه هزار دانش آموز اين شهرستان را با آموزش هاي كاربردي و اصولي پناه گيري و خروج ايمن و مناسب در مواقع بحراني زلزله آشنا كردند.
مدير آموزش و پرورش گلپايگان نيز گفت: مانور زلزله امروز هشتم آذر همزمان با اجراي آن در هنرستان دخترانه بانو قائدي در 130 مدرسه ديگر اين شهرستان نيز برگزار شد.
حبيب الله جمالي با اشاره به اينكه حفظ سلامت و ايمني دانش آموزان از الويت هاي اين اداره است، افزود: اجراي اين مانور ها و برنامه آموزش هاي ايمني، نقش تاثير گذاري در كاهش آسيب هاي ناشي از وقوع زلزلهدر هنگام حضور دانش آموزان در مدرسه دارد.
وي همچنين بابيان اينكه در سال هاي اخير حدود 40 درصد از مدارس شهرستان گلپايگان بازسازي، مقاوم سازي و نوسازي و از فضاي مناسبي برخوردار شده است، اظهار كرد: با اين وجود 60 درصد مدارس اين شهرستان بدليل قدمت بالا نياز به مقاوم سازي دارد.
مدير آموزش و پرورش گلپايگان با اشاره به اينكه اكنون بيش از 14 هزار دانش آموز در 130 مدرسه اين شهرستان تحصيل مي كنند، اظهار اميدواري كرد، مدارسي كه نياز به مقاوم سازي و بازسازي دارند با كمك خيران و تامين اعتبارات لازم به مرور از ايمني لازم برخوردار شوند.
شهرستان گلپايگان در 180 كيلومتري شمال غرب استان قرار دارد.
ت/6027/7138