ولایتی: جنگ علیه تروریسم برای منطقه و جهان سرنوشت ساز است

دمشق – ایرنا – دكتر علی اكبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل با تاكید بر تصمیم حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبیری و دولت جمهوری اسلامی ایران برای كمك به دولت و ملت سوریه در مبارزه با تروریسم، گفت كه این مبارزه و جنگ برای منطقه و جهان سرنوشت ساز است.

به گزارش ایرنا به نقل ازخبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، دكتر ولایتی كه به همراه « حسین امیرعبداللهیان» معاون عربی و آفریقایی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به دمشق سفر كرده است، با بشار اسد رییس جمهور سوریه دیدار و گفت وگو كرد.
در این دیدار علاوه بر امیرعبداللهیان ، خانم بثینه شعبان مشاور رسانه ای و سیاسی رئیس جمهوری سوریه ، حامد حسن معاون وزیر امور خارجه سوریه و محمدرضا شیبانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه حضور داشتند.
دكتر ولایتی گفت كه جمهوری اسلامی ایران از مقاومت استثنائی ملت سوریه و رهبران آن در مقابله با جنگ وحشیانه و ویرانگر باندهای ترویستی تكفیری مورد حمایت مالی و تسلیحاتی برخی كشورها و قدرت های منطقه وغربی تقدیر می كند.
رئیس مركز تحقیقات استراتژیك مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان كرد كه حمایت برخی كشورهای منطقه و غربی از باندهای تروریستی تكفیری، با هدف تضعیف كشورهای منطقه و سرگرم كردن ملت های منطقه به جنگ های طائفه ای و نژادی بی اساس است.
سانا نوشت كه ولایتی و امیرعبداللهیان، رئیس جمهور سوریه را در جریان تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از ملت ، حاكمیت و تمامیت ارضی سوریه قرار دادند.