سردار بهشتي:بسيج بزرگترين ركن قدرت نظام در سايه ولايت فقيه است

اراك- ايرنا- رئيس سازمان بسيج مساجد و محلات كشوراين نهاد مردمي را بزرگترين ركن قدرت كشور در سايه ولايت فقيه دانست و گفت: سلاح اتمي كشور در حقيقت اراده و تفكر بسيج است .

به گزارش روز شنبه روابط عمومي سپاه روح الله استان مركزي سردارحسين بهشتي در چهارمين جشنواره طرح‌ها و اقدامات ابتكاري بسيج مساجد و محلات استان افزود: بسيج همواره موجب ترس و دلهره در دل دشمنان اسلام و انقلاب شده است .
وي ادامه داد: ايمان، اراده، ولايتمداري و تلاش بسيج بزرگترين سلاح در مسير دست‌يابي به اهداف و تداوم فعاليت‌هاي اين نهاد انقلابي شده است.
وي ادامه داد: برگزاري اين جشنواره‌ها در حقيقت راهي براي شناسايي ايده‌ها و تكثير آنها و ابتكارهاي بسيجي در سطح جامعه و جهان است.
رئيس سازمان بسيج مساجد و محلات كشور بيان كرد: تشكيل بسيج از طرف حضرت امام خميني (ره) در سال‌هاي نخست پيروزي انقلاب اسلامي در حقيقت نوعي ابتكار و معجزه عظيم بود كه امروزه با گذشت 36 سال از تاسيس اين نهاد مردمي و انقلابي هر ساله شاهد توسعه، پيشرفت و جلوه‌هاي بسيج نسبت به سال قبل هستيم.
سردار بهشتي خاطر نشان كرد: امروزه با توجه به شرايط كنوني شاهد جهاني شدن افكار بسيج و ساختار آن هستيم كه اين امر همگان را به حيرت وا داشته است.
وي ادامه داد: امروزه بسيج در تمامي عرصه‌ها با تلاش‌ها و فداكاري‌هاي خود شكوه ابتكار و نوآوري حضرت امام( ره ) را به نمايش گذاشته و تمامي توطئه‌ها و ترفندهاي دشمنان اسلام را خنثي كرده است.
سردار بهشتي با يادآوري نوآوري‌هاي رزمندگان در دوران دفاع مقدس گفت: در عملياتهاي خيبر، والفجر هشت و ديگر عملياتها كه براي كشور پيروزي‌هايي را رقم زد شاهد تلاش و ابتكارات بسيجيان بوديم .
وي افزود: دوران دفاع مقدس سراسر دستاوردهاي علمي و نوآورانه به دنبال داشت به شكلي كه با اتكا به قدرت داخلي و با استفاده حداكثري از ظرفيت‌هاي داخلي توانستيم در برابر رژيم بعث عراق ايستادگي كنيم.
رئيس سازمان بسيج مساجد و محلات كشور تصريح كرد: در دوران طاغوت با وجود اينكه در داخل از نظر علمي توانايي هايي وجود داشت ولي به كشورهاي ديگر وابسته بوديم و تجهيزات نظامي براي تعمير به كشورهاي ديگر ارسال مي شد و هيچ يك از مهندسان نظامي كشور اجازه تعمير آنها را نداشتند.
سردار بهشتي با يادآوري توانايي نظامي ايران در سال‌هاي ابتدايي جنگ تحميلي گفت: در آن سال‌ها تعمير تجهيزات مخابراتي و غنائمي كه به دست مي‌آوردند توسط رزمندگان انحام مي شد.
در چهارمين جشنواره طرح‌ها و اقدامات ابتكاري بسيج مساجد و محلات استان، آثار بسيجيان به نمايش گذاشته شد.
1955/6012