آيت الله فاضل لنكراني: برخي شبكه هاي ماهواره اي شيعي به دنبال تحريف امامت هستند

قم - ايرنا - رئيس مركزفقهي ائمه اطهار(ع) گفت: امروز برخي از شبكه هاي ماهواره اي منتسب به شيعيان به دنبال تحريف امامت و ولايت ائمه اطهار(ع) هستند.

به گزارش ايرنا از مركز خبر حوزه، آيت الله محمدجواد فاضل لنكراني روز يكشنبه در ديدار جمعي از بسيجيان سازمان ها و ادارات استان تهران، اظهار كرد: امروز شبكه هاي مختلف با اسم شيعه و بعضا با اسم ائمه اطهار(ع) در راستاي تحريف امامت و ولايت ائمه اطهار(ع) برنامه سازي و جهت دهي افكار عمومي را به عهده دارند.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم افزود: متاسفانه امروز اين شبكه هاي ماهواره اي دست به اقدام هاي گسترده و مشابهي به منظور تغيير افكار عمومي مردم جهان برداشته، تعريفي متفاوت از امامت و ولايت ائمه اطهار(ع) را در جهان ترويج مي كنند.
آيت الله فاضل لنكراني تصريح كرد: تفرقه افكني رسالت ديگر چنين شبكه هاي ماهواره اي است كه برغم تاكيد و سفارش ائمه معصومين نسبت به وحدت و عدم تفرقه در جهان اسلام، اين شبكه هاي ماهواره اي فعاليتي گسترده را در اين خصوص آغاز كرده اند.
استاد حوزه علميه بيان داشت: آنچه در طول تاريخ به وقوع پيوسته و مورخان ثبت كرده اند وجود تحريف در طول تاريخ بارها ايجاد شده؛ ولي آنچه در هيچ زماني رخ نداده و امروز ما با آن دست به گريبان هستيم، مساله تحريف امامت و ولايت ائمه اطهار(ع) است.
وي تاكيد كرد: همه بايد هوشيار و آگاه به اين مسائل باشيم تا در گرداب اين آسيب نيافتيم و تنها رمز موفقيت و ايمن بودن افراد پيروي و تبعيت از ولايت فقيه و رهبري زمان است.
آيت الله فاضل لنكراني با بيان اينكه هر چه زمان در حال گذر است، انسان بيش از پيش به عظمت اين انقلاب و ريشه دار بودن حركت جاودانه امام خميني(ره) پي مي برد، اظهارداشت: امروز انقلاب اسلامي به رهبري مرجعيت ديني به عنوان الگو و ملجا براي مردم جهان تبديل شده به طوري كه اين انقلاب همه معادلات سياسي ابرقدرت هاي شرق و غرب را بر هم زده است.
رئيس مركز فقهي ائمه اطهار(ع) ادامه داد: حضور بدون تشريفات رئيس جمهوري روسيه و هديه قرآن به رهبر معظم انقلاب نمونه اي ديگر از عزت و عظمت انقلاب اسلامي را در بر دارد.
آيت الله فاضل لنكراني گفت: اگر عده اي از كشورهاي جهان صدها سال تلاش كردند، عربستان سعودي را محور كلام اسلام و قرآن معرفي كنند، امروز به اين مهم پي برده اند كه جمهوري اسلامي ايران با مكتبي شيعي برگرفته از سيره علمي و عملي ائمه اطهار(ع) محور اسلام و مكتب تشيع است.
وي افزود: امروز جمهوري اسلامي ايران به عنوان منادي اسلام و پيام رسان مكتب اهل بيت عصمت و طهارت(ع) در دنيا شناخته شده است و اين بستري بود كه امام خميني(ره) در سال 57 آغاز نمودند و رهبر معظم انقلاب علمدار اين حركت حسيني هستند.
وي در بخش ديگري از سخنانش به پيام راهپيمايي عظيم اربعين حسيني اشاره كرد و گفت: اين حركت عظيم طي سال هاي اخير قيامتي را به نوبه خود برپا كرده كه چشم جهانيان را به خود خيره مي كند.
آيت الله فاضل لنكراني ادامه داد: يكي از بحث هاي خيلي مهم روايي و اعتقادي ما بحث زيارت امام حسين(ع) است كه روايات و ابواب متعددي را محدثين بزرگ ما براي اين زيارت مطرح كرده‌اند، اين زيارت داراي بُعدهاي مختلف اجتماعي، سياسي و اعتقادي است كه بايد بگويم بعد سياسي اين مهم بر ديگر بُعدهاي آن برتري دارد.
وي بيان داشت: نكته دوم كه به نكته اول مرتبط است اين است كه جنبه سياسي بودن زيارت امام حسين(ع) بر جنبه عبادي بودنش غلبه دارد، ائمه(ع) در روايات افراد را به زيارت امام حسين (ع) ترغيب مي كنند، تا موجب سرور رسول خدا(ص) و خشم دشمنان ما شويد.
استاد حوزه علميه قم اظهارداشت: اما بُعد سياسي‌اش اين كه اگر كعبه محور و قطب براي اظهار توحيد و نفي شرك است، قبر مطهر امام حسين(ع) هم قطب پيوند با رسول خدا (ص) و همه اهل‌بيت و ائمه معصومين(ع) و نيز محور اظهار بغض، كينه و دشمني با دشمنان اهل‌بيت(ع) است. اميدواريم آنهايي كه موفق به حضور در اين مراسم هستند به احسن وجه حضرت را زيارت كنند و به نيابت از كساني كه موفق نشدند، براي آنها هم زيارت كنند. ك/1
1175 /