نفوذ كلام روحانیون در مبارزه با مواد مخدر تاثیرگذار است

بجنورد- ایرنا- مدیركل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: نفوذ كلام روحانیون در مبارزه با مواد مخدر تاثیرگذار است و به همین دلیل دوره آموزشی سوء مصرف مواد مخدر برای روحانیون برگزار می شود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی خادمی روز یكشنبه در كارگاه آموزشی پیشگیری از مواد مخدر با توجه به اینكه روحانیون از نفوذ كلام خوبی در جامعه برخوردار هستند گفت: سخنان روحانیون در عمق وجود مردم نفوذ می كند و از اهمیت زیادی برخوردار است.
وی اظهار كرد: این دوره برای نخستین بار در استان برگزار شده و این امر ادامه نیز دارد و در شهرستان ها نیز برگزار خواهد شد.
وی آشنایی روحانیون با آثار سوء استفاده از مواد مخدر و اطلاع رسانی و آشنایی با آحاد جامعه با این اثر سوء را از جمله اهداف این همایش آموزشی عنوان كرد.
وی افزود: مواد مخدر با آثار زیان بار خود تاثیر مخربی بر جسم و روح و زندگی مردم از نظر اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی دارد.
وی اظهار كرد: با توجه به این روحانیون منبر شنوندگان خوبی دارند می توانند از این آموزه ها در زمینه آشنایی مردم و آگاه سازی جامعه به خوبی استفاده كنند.
وی گفت: روحانیون با كار تبلیغی خود می توانند این بلای خانمانسوز را هرچه بیشتر در جامعه محدود كرده و ریشه كن كنند.
مدیركل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی افزود: با توجه به اینكه روحانیون در مسجد با اجتماعات مردمی سر و كار دارند حرف آنها برای مردم حجت است و می توانند فرهنگ سازی خوبی در مسیر مقابله و مبارزه با مواد مخدر داشته باشند.
خادمی اظهار كرد: اگر روحانیون بتوانند آثار زیان بار مصرف مواد مخدر را با استناد به آیات و روایات و فتواهای مراجع به مردم بشناساند می توانند بسیار در این راستا تاثیر گذار باشند.
وی با اشاره به ناآگاهی مردم در این رابطه اظهار كرد: اگر مردم نسبت به این مسئله آگاهی پیدا كنند به مبارزه با این بلای خانمانسوز پایبند می شود .
خادمی گفت: اگر بتوانیم آسیب ها را درست به مردم منتقل كنند آنها متوجه این امر شده و خود وارد امر مبارزه می شوند.
این كارگاه آموزش یبا حضو روحانیون و توسط اساتید برجسته حوزه و دانشگاه در تالار لاله سپاه این استان برگزار شد.ك/2
3007/ 6042