معترضان كره جنوبی بزرگترین تظاهرات كارگری را برگزار می كنند

تهران - ایرنا - گروهها و فعالان اصلی كارگری كره جنوبی وعده دادند گسترده ترین تظاهرات خود را درهفته جاری برگزار كنند.

كنفدراسیون اتحادیه های كارگری كره جنوبی امروز(یكشنبه)باصدوربیانیه ای اعلام كرد به رغم مخالفت دولت با برگزاری هرگونه تظاهراتی، برنامه ریزی كرده است تا هفته آینده (میلادی) بزرگترین تظاهرات كارگری را در این كشور برگزار كند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از سئول، این گروه اعلام كرد به رغم هشدارهای دولت از بیم بروز خشونت در این تظاهرات، به ممنوعیت تظاهرات توجه نمی كند و این هفته اعتراض های گسترده ضد دولتی را در كشور سازماندهی خواهد كرد.
این كنفدراسیون اقدام پلیس كره جنوبی مبنی بر ممنوعیت هر گونه تظاهرات را مغایر با قانون اساسی دانست و وعده داد برنامه های خود را برای سازماندهی اعتراض های بیشتر در آینده نیز پیگیری خواهد كرد.
این بیانیه خانم 'پارك گئون های' رییس جمهوری كره جنوبی را فرزند خلف 'پارك چون هیی' رییس جمهوری فقید این كشور معرفی كرد كه قصد دارد با بازگشت به گذشته تاریخی كشور، كشورش را به دوره خودكامگی پدرش بازگرداند.
براساس این بیانیه، طرح اعلام ممنوعیت تظاهرات از طرح های پدر رییس جمهور است كه امروزه طبق قانون اساسی نقض حقوق شهروندان به شمار می رود.
به گزارش فرانس پرس، كارگران دیروز/شنبه نیز تظاهرات پراكنده ای را در سراسر این كشور برگزار كرده بودند كه با درگیری آنها با پلیس همراه بود.
كارگران كره جنوبی خواستار اقدام دولت شان در لغو طرح اصلاح قانون كاری هستند كه براساس آن كارفرمایان اجازه دارند براحتی كارگران را اخراج كنند.
آنها همچنین خواهان آنند تا دولت فعلی برنامه جنجالی گنجاندن مباحث تاریخی تایید شده توسط خودش در كتب درسی دانش آموزان را لغو كند.
آساق**1378**1392