۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۴۷
کد خبر: 81858987
۰ نفر
هوای تهران، اهواز و اصفهان ناسالم

تهرا -ایرنا- مركز كنترل و پایش محیط زیست كشور امروز یكشنبه اعلام كرد: هوای تهران ، اهواز و اصفهان ناسالم و كلان شهرهای كرج، تبریز و مشهد در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش گروه علمی ایرنا از مركز كنترل و پایش محیط زیست، بر اساس آنچه در سایت ماهواره اروپایی Eumetsat مشاهده شده، وضعیت تحلیل گرد و غبار از ساعت هشت صبح 7 تا هشت صبح 8 آذربه شرح ذیل است:
از ساعت 15 روز گذشته گرد و غبار با غلظت قابل توجهی در منطقه خاورمیانه پدیدار شد، در ایران در بیشتر نقاط این پدیده قابل مشاهده است و تا نیمه شب افزایش داشت به خصوص در بخش های كوهستانی و مركز كشوراین پدیده تا صبح امروز با همان غلظت بالا در منطقه باقی مانده است.
مجید آزادی مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیك و هم دیدی پژوهشكده هواشناسی و علوم جو به خبرنگار علمی ایرنا گفت: سرعت كنونی باد در تهران 3 متر بر ثانیه (11 كیلومتر بر ساعت)، میزان دید افقی بیش از 9 كیلومتر و رطوبت نسبی 23 درصد است.
وی اظهار كرد: هوای كنونی تهران صاف با بیشینه دمای 17 و كمینه دمای 8 درجه سانتی گراد در 24 ساعت گذشته اعلام شده است.
آزادی گفت: هوای تهران برای 48 ساعت بعد صاف درپاره ای نقاط غبارآلود و 24 ساعت بعد آن نیمه ابری درپاره ای نقاط غبارمحلی دربعدازظهر افزایش ابر پیش بینی شده است. هوای كنونی تهران صاف، دما 15 درجه سانتیگراد و جهت باد جنوب شرقی گزارش شده است.
علمی 9014**1440