لاریجانی: استان ایلام نیازمند زیرساخت های ارتباطی مطمئن است

ایلام - ایرنا - رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: استان ایلام به منظور انجام سرمایه گذاری های صنعتی باید از زیرساخت های ارتباطی مطمئنی همانند ارتباطات ریلی برخوردار شود.

به گزارش ایرنا، علی لاریجانی روز یكشنبه در گفت وگو با خبرنگاران ایرنا و صدا و سیما در مهران با اشاره به اینكه طرح مهمی در برنامه ششم برای توسعه راه آهن كشور در نظر گرفته خواهد شد، اظهار كرد: بخش مربوط به ایجاد راه آهن و توسعه ارتباطات ریلی در استان ایلام نیز باید در این طرح مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: برخی از نقاط كور در كار رساندن زائران به پایانه ها همانند جاده های ارتباطی در این استان وجود دارد كه یكی از مهمترین مسائل است و در راستای رفع این مشكل باید بخشی از جاده ایلام - مهران كه هنوز چهار خطه نشده تكمیل شود.
لاریجانی تاكید كرد: در جلسه مشترك امروز با مسئولان استان نیز مشخص شد كه برای این بخش باید یك سرمایه گذاری انجام شود كه امیدواریم در بودجه سال آینده این موضوع از سوی دولت و مجلس بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از مسایل مهم دیگری كه در این استان باید در مواقعی مانند اربعین كه تردد زیاد است به آن توجه شود، جاده های كمربندی برای شهرهای در مسیر از جمله مهران است.
لاریجانی افزود: بعضی پیشنهادات برای آینده در زمینه ایجاد تسهیلاتی برای سفر به عراق در زمانی مانند اربعین كه ازدحام جمعیت زیاد است نیز در این نشست مشترك، مطرح شد كه وزارت امور خارجه باید آنها را پیگیری كند.
وی یادآور شد: خوشبختانه هم اكنون در پایانه مرزی مهران وضعیت خوبی برای تردد زائران وجود دارد ضمن اینكه بخش های مختلف كشور تلاش می كنند بهترین خدمات را به زائران ارایه دهند.
لاریجانی گفت: با وجود ازدحام زیاد جمعیت در این مرز، خوشبختانه امكان ارائه سرویس های خدماتی مختلف به زائران بخوبی فراهم شده و اوضاع نسبتا آرام تر از روزهای قبل است.
رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یكشنبه) به منظور بازدید از اقدامات انجام شده در حوزه تسهیلات زوار اربعین و نحوه خدمات رسانی به زائران در پایانه مرزی مهران وارد استان ایلام شد.
مرز بین المللی مهران به عنوان نزدیك ترین و امن ترین گذرگاه زمینی كشور به عتبات عالیات مورد توجه و استقبال فراوان زائران اربعین حسینی قرار گرفته است.
تاكنون بیش از 650 هزار نفر زائر از طریق مرز بین المللی مهران در 95 كیلومتری جنوب غربی ایلام برای شركت در آیین اربعین حسینی به عراق عزیمت كرده اند.
سال گذشته نیز در ایام منتهی به اربعین حسینی بیش از یك میلیون و 500 هزار زائر از پایانه مرزی مهران تردد كردند و پیش بینی می شود این تعداد امسال به دو میلیون نفر افزایش یابد.
6032/9002