۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۳۳
کد خبر: 81858961
۰ نفر
اعلام جزییات انتخاب پژوهشگر برتر سال 94

تهران - ایرنا - دبیر جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر، جزییات برگزاری شانزدهمین دوره این جشنواره در آذرماه امسال را اعلام كرد.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، محسن شریفی روز یكشنبه در نشست مطبوعاتی اظهار داشت: مراسم معرفی و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر همزمان با روز پژوهش، 25 آذرماه در محل سالن اجلاس سران برگزار می شود.
وی با بیان اینكه از دكتر روحانی برای حضور در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر كشور دعوت به عمل آمده است، ابراز امیدواری كرد رییس جمهوری در مراسم امسال حضور داشته باشد.
مدیركل دفتر سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم از ارسال 171 پرونده به دبیرخانه جشنواره پژوهشگران و فناوران برتر كشور خبر داد و گفت: این پرونده ها از سوی پژوهشگاه ها و مراكز پژوهشی، دانشگاه ها، دستگاه های اجرایی و همچنین فناوران كشور ارسال شده است.
وی توجه به كیفیت را رویكرد اصلی جشنواره امسال عنوان كرد و گفت: در بررسی پرونده متقاضیان، علاوه بر آمار مقالات و تولیدات علمی آنها به شاخص میزان ارجاعات و ضریب تاثیرگذاری این تولیدات توجه خاصی شده است.
به گفته شریفی، رقابت پژوهشگران و فناوران برتر كشور در 7 گروه تخصصی صورت می گیرد كه این گروه ها شامل فنی و مهندسی، كشاورزی و منابع طبیعی، علوم پایه، علوم پزشكی، دامپزشكی، علوم انسانی و هنر است.
وی پیش بینی كرد بین 20 تا 25 نفر در این دوره موفق به كسب عنوان پژوهشگر و فناور برتر كشور شوند.
معرفی و تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر كشور یكی از برنامه های هفته پژوهش و فناوری است كه امسال از 22 تا 27 آذرماه برگزار می شود.
علمی**1055**1440