ولایتی : ایران مقتدرانه در كناردولت و ملت سوریه ایستاده است

دمشق – ایرنا – دكتر علی اكبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل تاكید كرد كه مقام معظم رهبری و ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران با صراحت و مقتدرانه در كنار دولت و مردم سوریه ایستاده است.

به گزارش ایرنا، دكتر ولایتی كه صبح امروز (یكشنبه) وارد سوریه شد، در فرودگاه بین المللی دمشق در گفت وگویی كوتاه با خبرنگاران اظهارداشت: ایران از خواست مردم قهرمان سوریه برای حفظ استقلال و دفاع از تمامیت ارضی كشورشان همواره حمایت می كند.
دكتر ولایتی با اشاره به روابط برادرانه و بسیار نزدیك ایران و سوریه ، تصریح كرد: در این شرایط حساس و حیاتی كه دولت و ملت سوریه در مقابل دشمنان قسم خورده خود ،ایستاده اند، جمهوری اسلامی ایران وظیفه خود می داند از این كشور قهرمان، دولت مقاوم و شخص بشار اسد رئیس جمهوری سوریه حمایت كند.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: در چهار سال اخیر كه یك جنگ محدود جهانی از سوی غربی ها و بعضی كشورهای منطقه علیه سوریه شكل گرفته، روابط تهران و دمشق نزدیكتر شده است.
دكتر ولایتی در پاسخ به سئوالی در باره علت سفر خود به دمشق، خاطرنشان كرد كه در دیدار با مقامات ارشد سوریه ، پیروزی های مستمر ارتش و نیروهای مردمی این كشور بر دشمنان ملت سوریه را به بشار اسد رئیس جمهوری و مردم سوریه تبریك خواهم گفت.
مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی بعداز ورود به دمشق بلافاصله با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیدار وگفت وگو كرد.
خاورم ** 1324