90درصد وام هاي سال گذشته كميته امداد موجب اشتغال شده است

زاهدان- ايرنا- عضو هيات امنا و رئيس كميته امداد امام خميني (ره) گفت: كميته امداد سال گذشته به 100 هزار نفر وام قرض الحسنه اعطا كرده كه 90 درصد اين وام ها موجب ايجاد اشتغال شده است.

سيد پرويز فتاح روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: تعداد وام هاي خود اشتغالي كه كميته امداد امام خميني(ره) امسال براي مددجويان در نظر گرفته به تامين منابع وام هاي قرض الحسنه بانكي بستگي دارد كه اعطاي اينگونه وام ها از طرف دولت تصويب و براي اجرا به استانها ابلاغ شده است.
وي افزود: وام هايي كه كميته امداد امام خميني (ره) براي اشتغال در نظر گرفته است عمدتا وام هايي با مبالغ پايين و حداكثر تا 300 ميليون ريال است.
وي خاطر نشان كرد: گرچه مبالغ اين وام ها كم بوده اما مردم توانسته اند با همت خود از اين مبالغ كم به بهترين شكل استفاده كنند و موجب ايجاد اشتغال شوند.
عضو هيات امنا و رئيس كميته امداد امام خميني (ره) گفت: مددجويان بايد به مرحله اي برسند كه نه تنها براي خود اشتغال ايجاد كنند بلكه بتوانند به عنوان افراد كارآفرين نقش ايفا كرده و به ساير افراد ضعيف نيز كمك كنند.
فتاح اظهار كرد: سال قبل به پنج هزار و 300 نفر در سيستان و بلوچستان وام اعطا شد كه به نسبت تعداد مددجويان اين استان رقم قابل قبولي است اما مي توان با برنامه ريزي و تلاش در سال جاري به اين ميزان افزود.
وي بيان كرد: پهناوري سيستان و بلوچستان، تنوع قوميت و مذاهب و بافت روستايي اين استان باعث شده تا مشاغل مختلف و متنوعي از مشاغل خانگي تا خدماتي و دامداري و مانند آنها در اين استان انجام شود.
عضو هيات امنا و رئيس كميته امداد امام خميني (ره) با اشاره به تحويل خودروهاي وانت نيسان و تراكتور به مددجويان از طريق وام هاي قرض الحسنه گفت: در صورتي كه تحويل اين خودروها و تراكتورها در معيشت مردم موثر واقع شود و مردم نيز از اين طرح استقبال كنند اين طرح ادامه خواهد يافت.
7311 / 6081 /1596