مجتمع هاي خدماتي - رفاهي بين راهي، به كاهش حوادث جاده اي كمك مي كند

شيراز- ايرنا- مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي فارس، گفت: ايجاد مجتمع هاي خدماتي - رفاهي بين راهي به ويژه در زمينه ارائه خدمات متمركزو منسجم به مسافران و رانندگان كمك بسيارزيادي به افزايش ضريب ايمني وكاهش تصادف و حوادث جاده اي مي كند.

به گزارش ايرنا احمد خواست خدايي، روز يكشنبه در آيين بهره برداري مجتمع خدماتي – رفاهي بين راهي اعتماد در محور شيراز- جهرم افزود: اين مجتمع در يك محور پرتردد و در جاده ارتباطي فارس به هرمزگان قرار گرفته كه با افتتاح آن شمار مجتمع هاي خدماتي – رفاهي بين راهي فعال در استان فارس به 27 مجتمع مي رسد.
وي ادامه داد: اين مجتمع در زميني به مساحت 12هزار متر مربع و با زيربنايي افزون بر دو هزار متر مربع ساخته شده و براي ساخت آن 32 ميليارد ريال هرينه شده است.
او اظهار كرد: علاوه بر استفاده سرمايه گذار از تسهيلات دو هزار و 720 ميليون ريالي، 900 ميليون ريال نيز در قالب كمك بلاعوض صرف آسفالت رمپ هاي ورودي و خروجي و ساخت و نصب دو تابلوي اطلاع رساني از سوي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي فارس شده است.
خواست خدايي افزود: اين مجتمع به امكاناتي مانند جايگاه سوختگيري بنزين و گازوييل، خدمات تعمير و سرويس خودرو، واحد خدماتي و تجاري، توقفگاه خودروهاي سبك و سنگين، نمازخانه، سرويس بهداشتي و فضاي سبز و بازي كودكان مجهز است.
مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي فارس گفت: تا پايان سال 94 نيز شاهد بهره برداري از چهار مجتمع خدماتي – رفاهي بين راهي در اين استان خواهيم بود.
وي، با اشاره به موقعيت فارس به عنوان يكي از استان هاي پيشرو در زمينه احداث مجتمع هاي خدماتي - رفاهي بين راهي در كشور، اظهار داشت: تاكنون 96 موافقت اصولي براي احداث مجتمع هاي خدماتي - رفاهي بين راهي در استان صادر شده كه از اين تعداد 25 مجتمع خدماتي – رفاهي در جاده ها مواصلاتي استان در دست ساخت است.
وي گفت: در شهرستان جهرم نيز تاكنون 9 موافقت اصولي براي احداث اين مراكز صادر شده كه دو مجتمع آن به بهره برداري رسيده و يك مجتمع ديگر نيز در دست احداث است و شش مجتمع نيز روند اخذ استعلام هاي مربوطه را سپري مي كنند.ك/2
6122 /6118