۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۶:۰۵
کد خبر: 81858916
۰ نفر
درگیری درمركز نگهداری پناهجویان آلمان

تهران-ایرنا- یك نشریه آلمانی امروز (یكشنبه) از بستری شدن هفت نفر در بیمارستان به دنبال درگیری گسترده در مركز نگهداری پناهجویان در غرب برلین خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیك، روزنامه «بیلد ام زونتاگ» آلمان به نقل از پلیس این كشور اعلام كرد در این درگیری كه شنبه شب رخ داد، افراد درگیر از كپسول آتش نشانی استفاده كردند و حدود 500 نفر به دلیل سر و صدا و كف ناشی از استفاده از كپسول های آتش نشانی مجبور به فرار به داخل ساختمان شدند.
در حادثه مشابهی كه همان شب در ایالت «زاكسن-آنهالت» آلمان رخ داد، پنج نفر زخمی شدند كه بر اساس گزارش پلیس، یكی از آنها جراحت شدیدی داشته است.
هجوم صدها هزار پناهجو و آواره جنگی از كشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا برای یافتن سرپناهی امن در اروپا این قاره را با بحرانی بی سابقه مواجه كرده است.
با وجود اعلام سیاست های درهای باز از سوی «آنگلا مركل» صدر اعظم آلمان، برخی از مقامات حزب حاكم این كشور خواستار بستن مرزها به روی مهاجران و از جمله جلوگیری از پناهجویان مرد میان سال و مجرد هستند اما مركل تاكنون با این پیشنهادها مخالفت كرده است.
«هایكو مس» سیاستمدار آلمانی از حزب سوسیال دمكراتیك این كشور در گفت و گو با روزنامه بیلد ام زونتاگ گفت: بستن مرزها غیر موثر است و فقط باعث هرج و مرج خواهد شد.
وزیر دادگستری آلمان نیز گفته است مهاجرانی كه از طریق كشورهای بالكان به آلمان سفر می كنند، در صورت بسته شدن مرزها مجبور می شوند از روش های غیر قانونی و با دور زدن گذرگاه های رسمی وارد كشور شوند و این امر؛ مدیریت مهاجران را دشوارتر خواهد كرد.
وی بستن مرزها را راهكاری غیرعملی توصیف كرد و گفت: اگر آلمان و سایر كشورهای اتحادیه اروپا پناهجویان را به كشورهای دیگری بفرستند، این امر تاثیر دومینویی در ایجاد هرج و مرج در منطقه خواهد داشت.
وی در مقابل، خواستار افزایش تدابیر كنترلی در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا برای مدیریت بهتر ورود مهاجران تازه وارد شد.
بر اساس گزارش روزنامه آلمانی دی ولت، حدود 950 هزار پناهجو و آواره امسال وارد آلمان شده اند هر چند كه دولت این كشور همچنان بر پیش بینی خود در خصوص پذیرش 800 هزار پناهجو تا پایان سال 2015 تاكید دارد.
اروپام**9158**1572