آموزش مهمترین نیاز اقدام های مدیریت بحران برای كاهش خسارات حوادث است

یاسوج - ایرنا - مدیركل دفتر مدیریت بحران استانداری كهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش به عنوان یك ابزار مداخله و موثر باید در تمام اقدام های مدیریت بحران در اولویت كاری باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید علی وفایی مقدم روز یكشنبه در آیین برگزاری مانور زلزله و ایمنی در مدارس یاسوج افزود: باید در قالب برنامه های آموزشی فرهنگ كاهش خسارت های ناشی از حوادث و بحران ها را بین دانش آموزان نهادینه كرد.
وی هدف از برگزاری این مانور را آشنایی هر چه بیشتر دانش آموزان كهگیلویه و بویراحمد با مراحل آرامش، خروج و پناه گیری هنگام وقوع زلزله در مدارس اعلام كرد.
وفایی مقدم بیان كرد: این مانور با شعار 'مدارس ایمن، جامعه تاب آور' و با دو نوع آموزش پناه گیری و تخلیه اضطراری برگزار شد.
علی حسن زاده رئیس سازمان دانش آموزی كهگیلویه و بویراحمد نیز در این مانور، گفت: مربیان با حضور در مدارس سه نوع آموزش قبل، حین و پس از مانور را برای دانش آموزان دو هزار مدرسه استان ارائه كرده اند.
محمد رستمی مدیرعامل آتش نشانی یاسوج نیز در این مانور، گفت: درب ورودی بسیاری از مدارس كهگیلویه و بویراحمد برای خودروی آتش نشانی ایمن و یا مناسب نیست.
كهگیلویه و بویراحمد دارای حدود 148 هزار دانش آموز پسر و دختر است كه در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم تحصیل می كنند.
همزمان با سراسر كشور هفدهمین مانور زلزله و ایمنی با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در دو هزار مدرسه كهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
7535/6162