۸ آذر ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۴۷
کد خبر: 81858888
۰ نفر
اسامي روزهاي هفته وقف اعلام شد

تهران - ايرنا - سخنگوي سازمان اوقاف و امور خيريه كشور با بيان اينكه هفته وقف با شعار «همه واقف باشيم» از روز چهارشنبه 18 آذر ماه آغاز مي شود، اسامي روزهاي اين هفته را نيز اعلام كرد.

به گزارش ايرنا از سازمان اوقاف و امور خيريه، حسن ربيعي گفت: وقف، سنت حسنه اي است كه از طريق آن مي توان بخش قابل توجهي از مشكلات و تنگناهاي جامعه را شناخت و افراد نيكوكار را كه تمكن مالي دارند، داوطلبانه در جهت رفع آنها به كار گرفت.
وي افزود:‌ سازمان اوقاف و امور خيريه، پيرو تاكيد نماينده ولي فقيه و رياست سازمان مبني بر گسترش و ترويج فرهنگ وقف و معرفي خدمات ارزشمند واقفان و خادمان عرصه وقف و تشويق عموم مردم به اين سنت حسنه، برنامه هاي مختلفي را در هفته وقف برگزار مي كند.
سخنگوي سازمان اوقاف و امور خيريه كشور ادامه داد: گسترش و ترويج فرهنگ وقف، بهره برداري مطلوب از موقوفات، تقدير شايسته از خادمان و مروجان فرهنگ وقف، تشويق عموم مردم بويژه خيران به امر وقف و معرفي خدمات ارزشمند واقفان از اهداف برنامه هاي اين هفته است.
ربيعي به معرفي اسامي روزهاي هفته وقف پرداخت و گفت: روز چهارشنبه 18 آذر ماه كه در تقويم به نام روز وقف نامگذاري شده، به عنوان «وقف، همدلي و همزباني» و روز پنجشنبه 19 آذر ماه مصادف با رحلت حضرت رسول(ص) و شهادت امام حسن(ع) به نام «وقف، قرآن، سنت نبوي، سيره ائمه اطهار (ع)» نامگذاري شده است.
وي ادامه داد: جمعه 20 آذر ماه «وقف، نهاد ممتاز ديني، اجراي امينانه نيات واقفين»، شنبه 21 آذر ماه مصادف با شهادت امام رضا(ع) «وقف، تجلي مودت اهل بيت (ع) با تكريم امامزادگان و يكشنبه 22 آذر ماه مصادف با آغاز ربيع‌الاول و هجرت حضرت رسول(ص) از مكه به مدينه «وقف، علم و فناوري و نقش حوزه و دانشگاه» نام گرفته اند.
سخنگوي سازمان اوقاف و امور خيريه گفت: همچنين روز دوشنبه 23 آذر ماه به نام «وقف، بانوان و مشاركت‌هاي مردمي» و سه ‌شنبه 24 آذر ماه به نام «وقف، بهره‌وري موقوفات و اقتصاد مقاومتي» نامگذاري شده است.
اجتمام ** 3377 ** 1071