آزمایش دی ان ای ركن آبادی كاملا مطابقت دارد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان پزشكی قانونی اعلام كرد: تمام مشخصه های فردی مرحوم غضنفر ركن آبادی و همچنین آزمایش دی ان ای ( DNA ) گرفته شده ازخانوداه وی كاملا مطابقت دارد و هویت ایشان تایید شده است.

احمد شجاعی روز یكشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: ما به طور جداگانه از خانوداه مرحوم ركن آبادی آزمایش دی ان ای ( DNA ) گرفتیم و این اطلاعات را نیز برای عربستان ارسال كردیم.
وی با اشاره به اینكه مدت زمان زیادی است كه از فوت وی گذشته است، تاكید كرد: این امر تشخیص زمان مرگ را سخت می كند و به همین دلیل تشخیص دقیق زمان ممكن نیست.
شجاعی خاطرنشان كرد: به محض اینكه پیكرمرحوم ركن آبادی به ما تحویل داده شد ظرف چند ساعت نمونه دی ان ای (DNA) از روی استخوان برداشته شد و بعد از چند ساعت پیكر وی تحویل داده شد.
وی با بیان اینكه از روی مشخصه اعلام شده توسط خانواده مرحوم ركن آبادی، تصریح كرد: دیگرعلائم مانند اطلاعات دندانی و مطابقت دادن با مشخصات مرحوم ركن آبادی به این نتیجه رسیدیم كه پیكر شناسایی شده صددرصد متعلق به ایشان است.
شجاعی در مورد علت مرگ مرحوم ركن آبادی گفت: به دلیل اینكه مدت زیادی از مرگ گذشته و پیكر ایشان نیز در فرمالین نگهداری شده بود علت مرگ با جمع بندی اطلاعات متعاقبا اعلام خواهد شد.
وی افزود: همزمان با شناسایی پیكرمرحوم ركن آبادی پیكردو تن دیگر از هموطنان جان باخته فاجعه منا نیز شناسایی شد و تحویل خانوداه ها شد.
رئیس پزشكی قانونی در مورد شناسایی 10 جسد باقی مانده در پزشكی قانونی كه شناسایی نشده فاجعه منا است، گفت: درصدد هستیم با جمع آوری اطلاعات و بررسی های بیشتر این اجساد نیز شناسایی شوند.
شجاعی درخصوص اینكه آیا ممكن است این اجساد مربوط به حجاج ایرانی نباشد، تصریح كرد: احتمال اینكه این اجساد ایرانی نباشد خیلی ضعیف است، چرا كه این اجساد براساس مشخصاتی كه دال بر ایرانی بودن آنها است به ایران فرستاده شده است و ایرانی بودن آنها تایید شده است.
وی تاكید كرد: ممكن است این پیكرها مربوط به ایرانیانی باشد كه از خارج از كشور به حج اعزام شده اند یا خانواده هایی كه هنوز برای شناسایی كامل حجاج خود مراجعه نكرده اند باشد.
پیكرمرحوم غضنفر ركن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان جمعه گذشته بر دوش امت نمازگزار تهرانی در محل مصلی امام خمینی(ره) به سمت امام زاده پنج تن لویزان تشییع و به خاك سپرده شد.
بیش از سه هزار مسلمان، از جمله 465 ایرانی، روز اول رمی جمرات ذیحجه گذشته در سرزمین منا به دلیل سوء مدیریت نیروهای سعودی كشته شدند.
با توجه به انتقال پیكر مرحوم ركن‌آبادی و همچنین شناسایی یك نفر دیگر از جان‌باختگان فاجعه منا، تعداد مفقودان در حال حاضر به ۱۳ نفر رسیده است.
اجتمام (4)**2181**1724