مديركل ميراث فرهنگي: شهرداري قم در جذب فرصت هاي سرمايه گذاري نقش مهمي دارد

قم - ايرنا- مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم بر همكاري و نقش مهم شهرداري قم در جذب فرصت هاي سرمايه گذاري تاكيد كرد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم، عيسي رضايي در نشستي با محمدرضا معرفت قائم مقام شهردار قم در امور سرمايه‌گذاري و مشاركت‌هاي مردمي اظهار داشت: شهرداري با اقدام هايي از جمله تخفيف عوارض، اقساط بندي، تسهيل در امور ساخت و ساز با رعايت ضوابط قانوني و ساير موارد مي تواند سرمايه گذاران را در احداث هتل هاي چند ستاره، هتل آپارتمان و مجتمع هاي گردشگري جذب كند.
وي افزود: بسياري از سرمايه گذاران به اين اداره كل مراجعه مي كنند كه خواستار احداث تاسيسات گردشگري در بخش هاي مختلف قم از جمله بلوار پيامبر اعظم(ص) هستند، از اين رو آمادگي شناسايي فرصت هاي سرمايه گذاري و معرفي آنها را به شهرداري داريم.
رضايي با بيان اينكه ماندگاري مسافران، خدمات رفاهي مناسب را نيازمند است، گفت: در صورتي كه نيازهاي مسافران با ارائه خدمات مطلوب رفاهي و تفريحي تامين شود مي تواند در ماندگاري آنان تاثير بگذارد.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم افزود: شهر مقدس قم روزانه پذيراي بسياري از زائران خارجي و داخلي است كه از اقصي نقاط جهان اسلام براي زيارت حرم مطهر كريمه اهل بيت(ع) و مسجد مقدس جمكران و ساير اماكن تاريخي و مذهبي وارد اين شهر مي شود.
رضايي ادامه داد: هر قدر ماندگاري زائران در اين استان بيشتر باشد، اشتغالزايي بيشتر شده و به دنبال آن توسعه اقتصادي براي استان به همراه خواهد آورد، از اين رو سرمايه گذاري براي تاسيسات گردشگري بايد با تعامل ارگان هاي مربوطه در استان پيگيري شود.
وي با اشاره به اينكه بخشي از جاذبه هاي گردشگري و تاريخي استان قم در مستند اقليم بهشت به نمايش درآمده است گفت: اين مستند به بسياري از اماكن تاريخي از جمله حرم مطهر، مسجد مقدس جمكران، مسجد جامع، مقابر گنبد سبز، تپه قلي درويش، بقاع متبركه و مناطق 12 گانه گردشگري قم پرداخته است.
وي افزود: اين مستند براي آشنايي مردم استان قم و همچنين بخش خصوصي در شناسايي مناطق گردشگري و فرصت هاي سرمايه گذاري مفيد است.
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قم بر امضاي تفاهمنامه همكاري ما بين اين اداره كل با شهرداري جهت تهسيل در روند توسعه تاسيسات گردشگري تاكيد كرد.
در ادامه اين نشست محمدرضا معرفت قائم مقام شهردار قم در امور سرمايه‌گذاري و مشاركت‌هاي مردمي، آمادگي همكاري با اداره كل ميراث فرهنگي قم در حمايت از سرمايه گذاران تاسيسات گردشگري را اعلام كرد.ك/1
/8138 / 1175