جشنواره ویژه سینمای ایران در مسكو گشایش یافت

مسكو - ایرنا - جشنواره ویژه سینمای جمهوری اسلامی ایران با نمایش شش فیلم از كشورمان برای پاسخ به درخواست های علاقمندان روس به ویژه جامعه دانشگاهی آشنا با فرهنگ ایرانی و شرق شناسان، امروز (جمعه) در مسكو گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در مراسم افتتاحیه این جشنواره در خانه سینمای مسكو، فیلم «گهواره ای برای مادر» به كارگردانی «پناه بر خدا رضایی» به نمایش در آمد كه مورد استقبال فراوان حاضران به نمایش در آمد.
این جشنواره سه روزه سینمایی با هدف آشنایی بیشتر جامعه روس زبان و علاقمندان به سینمای روز ایران با همكاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی در روسیه برگزار می شود.
فیلم های «خیلی دور خیلی نزدیك» و «به همین سادگی» از «رضا میركریمی»، «طلا و مس» به كارگردانی «همایون اسعدیان» نیز در این جشنواره نمایش داده می شود.
فیلم های «شیار 143» از «نرگس آبیار» و «حوض نقاشی» به كارگردانی «مازیار میری» نیز در روزهای شنبه و یكشنبه اكران می شود.
فیلم های سینمای ایران، بویژه آثار اخلاقی با مضمون های انسانی و اجتماعی، طرفداران بسیاری بین شخصیت های فرهنگ، خاورشناسان روسیه و دانشجویان زبان آموز فارسی دارد و با توجه به علاقه موسسه های روسی برای میزبانی این برنامه ها، رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در صدد است این جشنواره ها را گسترش دهد.
اروپام*391**1516 ** 1095شبد

سرخط اخبار جهان