۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۳:۵۴
کد خبر: 81855596
۰ نفر
نگاهي به عناوين خبري استان گلستان

گرگان - ايرنا - تاكيد آيت اله نورمفيدي بر اهميت حفظ ثروت منابع طبيعي، يادمان شهداي پنجم آذر در گرگان، بهره مندي از قابليت شبكه هاي اجتماعي در اطلاع رساني دستگاه هاي اجرايي، صبحگاه مشترك بسيج فرهنگيان، دوره آموزشي توسعه ورزش همگاني و حضور معاون حقوقي بازرسي وزارت كشور در علي آبادكتول از عناوين خبر روز پنجشنبه ايرنا مركز گلستان است.

نماينده ولي فقيه در گلستان در ديدار با مسئولان دفاتر نمايندگي ولي فقيه ادارات كل منابع طبيعي و آبخيزداري منطقه 3 كشور گفت: براي حفظ ثروت جنگل ها و مراتع كشور علما، مسئولين و قوه قضاييه مي بايست دست به دست هم دهند تا بتوانيم نتايج خوبي براي حفظ منابع طبيعي مان داشته باشيم.
آيه اله سيدكاظم نورمفيدي با اشاره به دغدغه هميشگي خود نسبت به منابع طبيعي اظهار كرد:عده اي مي گويند كه جنگل ها را آباد كنيم، اين غلط است و اين تخريب است نه آباد كردن چرا كه معتقدم جنگل ها يكي از منابع سرشار زندگي براي انسان ها هستند.
امام جمعه گرگان افزود: وقتي مي بينم سيل جاري مي شود و هر چه خاك است را با خود مي شورد و مي برد انگار كه دارد خون من جاري مي شود چون خاك حتي از جنگل مهم تر است.
آيت اله نورمفيدي ادامه داد: واقعا اين گله من است چرا پس از گذشت سي و پنج سال از انقلاب هنوز فكري نكرده ايم كه اگر باران تندي باريد به اين شكل سيل راه نيفتد، نبينيم ماده حياتي خاك اين جور شسته شود و از بين برود، سدها را پركند و مشكلات ديگر بوجود آورد.
امام جمعه گرگان در ادامه از مسئولين منابع طبيعي خواست در مناطق ييلاقي گلستان خصوصا برخي مناطق روستايي استان جهت جلوگيري از تصرف غيرقانوني احتمالا ناشي از ناآگاهي افراد، اقدام به نصب تابلوهاي هشدار دهنده نمايند تا مردم بدانند اگر قصد خريد زمين در اين گونه اراضي را دارند مي بايست به منابع طبيعي مراجعه كنند و از وضعيت اين گونه زمين ها مطلع شوند و زمين هاي تجاوزي را نخرند.

***

همزمان در هفته بسيج و در سالروز قيام مردم گرگان در روز پنجم آذر سال 1357 مراسم غبارروبي و عطرافشاني در محل يادمان شهداي پنجم آذر واقع در بيمارستان 5 آذر گرگان برگزار شد.
در اين مراسم فرماندار، فرمانده سپاه، رييس بيمارستان و ديگر مسئولين شهرستان گرگان حضور داشتند.
در ادامه نيز مراسم بيرق بارگاه سيد و سالار شهيدان امام حسين (ع) در ميان حضار گردانيده شده و محبان اين امام همام به ابراز احساسات و تبرك جستن به آن پرداختند.

***

رييس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور در گرگان گفت: از قابليت ها و توانمندي هاي شبكه هاي اجتماعي در اطلاع رساني دستگاه هاي اجرايي مي توان بهره برد.
دكتر حميد ضيايي پرور در كارگاه آموزشي نقش و كاركرد رسانه هاي اجتماعي و اطلاع رساني مجازي در گرگان افزود: روابط عمومي هاي دستگاه هاي اجرايي مي توانند با برنامه ريزي و بهره مندي مطلوب از ظرفيت ها و توانمندي هاي شبكه هاي اجتماعي در راستاي اطلاع رساني دستگاه ها گام هاي موثري بردارند.
وي در ادامه شبكه هاي اجتماعي همچون اينستاگرام و آپارات را برشمرد و افزود: با تعاريف هر كدام از شبكه هاي اجتماعي مي توان ورود پيدا كرده و از قابليت هاي اين شبكه ها و ارتباط با مردم و بهره مندي از اين قابليت با تغيير مسير حركت محتوا به نفع خود در جهت ارتقا اطلاع رساني و عملكردي اقدام نمود.
ضيايي پرور، بهره مندي از اين ظرفيت را براي اطلاع رساني مناسب مفيد دانست و ادامه داد: بعد از دوره زيرساخت ها و دوره شبكه هاي اجتماعي، دوره تحليل محتواست و روابط عمومي ها وقتي مي توانند مطرح شوند كه دوره تحليل محتوا را به خوبي پشت سر بگذارند.

***

مديركل آموزش و پرورش گلستان در صبحگاه مشترك بسيج فرهنگيان ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي 8سال دفاع مقدس و شهداي 5 آذر شهرستان گرگان حضور هميشگي مردم در تمامي صحنه هاي انقلاب را از نعمت ها و بركات نظام برشمرد و گفت: تدبير امام راحل در تشكيل بسيج، ضمانت حفظ و ترويج انقلاب را بوجود آورد.
محمدرضا وطني با اشاره به سابقه تاريخي بسيج مردمي، به ابعاد مختلف آن در توسعه و رشد جامعه پرداخت و افزود: امروز بسيج مردمي در ابعاد سياسي، اقتصادي و فرهنگي به عنوان عامل پيشرو و تعالي بخش جامعه، ايفاي نقش مي كند و در اين راه، بسيج فرهنگيان بايد با تلاش و وقار خود، در اعتلاي عظمت ايران اسلامي اهتمام ويژه اي نمايد.

***

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان بزرگترين سرمايه مسلمانان و بسيجي ها را قرآن دانست و گفت: بايد دقت كرد تا چه ميزان در زندگي ما اين سرمايه بزرگ به كار گرفته مي شود.
حجت الاسلام علي اصغر فضيلت در مراسم گراميداشت هفته بسيج و شهداي ٥ آذر افزود: متاسفانه نقش قرآن در زندگي ما تا حدودي كمرنگ شده و به همين خاطر است كه آسيب هاي اجتماعي زيادي امروزه متوجه ما شده است.
وي ادامه داد: اگر مي خواهيم به بسيج به عنوان يك ارزش نگاه كنيم، بيش از هر زمان ديگري نياز است تا يك بازخواني در اين خصوص داشته باشيم.
حجت الاسلام فضيلت با بيان اين كه بسيج يك شعار سياسي نيست بلكه بسيج يك رفتار و معيار است، اظهار كرد: چنان كه علي (ع)، پيامبر و صحابه پيامبر هم بسيجي و نوع رفتار آنها معيار بسيجي بودن را مشخص مي كند.
به گفته وي، وقتي بسيج يك معيار مي شود نياز است تا در طول سال به آن پرداخته شود نه در يك مقطع زماني خاص مانند هفته بسيج.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان تصريح كرد: يك بسيجي وظيفه شناس است و امكانات عمومي را از آن خود نمي داند و قبل از اين كه از ديگران طلبكار باشد در خلوت خود، از خودش طلبكار است و اعمال و كردار خود را بررسي كرده و مورد ارزيابي قرار مي دهد.

***

با حضور رييس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور از دست اندركاران و تلاشگران برگزاري نهمين جشنواره اقوام ايران زمين تجليل به عمل آمد.
دكتر حميد ضيايي پرور در اين مراسم ضمن رضايت از نحوه برگزاري اين جشنواره وجود چنين جشنواره هايي را در جهت آشنايي و زنده نگه داشتن آيين هاي سنتي كشور ايران لازم دانست و گفت: در كشور و بالاخص اين استان اقوام و فرهنگ هاي گوناگون در سايه امنيت، صلح و آرامش دركنار هم زندگي مي كنند.
اين جشنواره شهريور ماه سال جاري با ميزباني 27 استان كشور در حوزه هاي موسيقي آييني، مراسم و آيين ازدواج اقوام ، نمايشگاه صنايع دستي و سوغات در گرگان برگزار شد.

***

دوره آموزشي 'توسعه ورزش همگاني' ويژه معاونين، مسئولين ستادي، كارشناسان اداره كل، روساي ادارات ورزش و جوانان شهرهاي استان در گرگان برگزار شد.
بهمن طيبي مديركل ورزش و جوانان گلستان هدف از برگزاري اين دوره آموزشي را ارتقاء دانش و آموزش عوامل موثر اجرايي اين پروژه مهم كه از سوي وزارت به عنوان اولويت توسعه ورزش در كشور اعلام شده است برشمرد.
دكتر جلال كريمي مدرس اين دوره از اساتيد مجرب و چهره آشناي ورزش كشوري است كه به مدت 4 روز شركت كنندگان را با شيوه هاي جديد توسعه ورزش همگاني و اهميت آن در ارتقاء سلامت آشنا خواهد كرد.

***

معاون حقوقي بازرسي وزارت كشور و رئيس مركز حقوقي وزارت كشور به همراه جمعي از كاركنان استانداري گلستان با حضور در علي آبادكتول از تعدادي ادارات شهرستان بازديد به عمل آوردند.

6159/6203