همایش طلاب و روحانیون بسیجی استان تهران برگزار شد

شهرری ـ ایرنا ـ همایش طلاب و روحانیون بسیجی استان تهران روز پنجشنبه همزمان با 5 آذر سالروز تشكیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام(ره) در مقر سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این همایش عظیم كه با حضور جمع زیادی از طلاب و روحانیون و مسوولان نمایندگی ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مسوولان سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران برگزار شد،مسوول سازمان بسیج طلاب و روحانیون كشور با بیان اینكه روحانیت 4 هزار و 500 شهید تقدیم انقلاب اسلامی و ارزشهای آن كرد، افزود: روحانیت در كنار دیگر اقشار مردم علاوه بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به وظیفه جهادی خود نیز عمل كرده است.
حجت الاسلام محمد شاهرودی گفت: روحانیت بسیجی كه دغدغه دفاع از اسلام را دارد باید طبق فرمایش امام راحل(ره) از مهم ترین رسالت خود یعنی پاسداری از شعار نه شرقی و نه غربی محافظت كند.
مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این همایش با بیان این كه حضور روحانیت در دروان دفاع مقدس بسیار موثر بوده است، افزود: این تاثیرگذاری باید در زندگی حال حاضر مردم در جامعه ادامه داشته باشد.
حجت الاسلام مجتبی ذوالنور نقش آفرینی روحانیت در عرصه های مختلف از جمله نقش آفرینی محوری كه مخصوص ولی فقیه است، نقش آفرینی فرماندهی و پشتیبانی از جنگ و نقش آفرینی تبلیغی را متذكر شد و افزود: مطالعه زندگی حضرت امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدای بزرگی همچون شهید میثمی مشخص كننده تاثیر ویژه روحانیت در عرصه های مختلف انقلاب است.
وی گفت: رهبری حضرت امام(ره) و الهام بخشی روحانیت، معادلات دشمن را بر هم زد و باعث شد دفاع مقدس به شكلی عاشورایی و تكلیف آفرین جلوه كند.
رییس قرارگاه عمار نیز در این همایش با تاكید بر این كه مسوولان نظام باید درمسیر تحقق خواست های رهبری به مشكلات مردم رسیدگی جدی كنند، افزود: البته توجه به مسائل و مشكلات اقتصادی و اجتماعی نباید موجب غفلت از برنامه ها و اهداف دشمن برای نفوذ و اثرگذاری در جامعه انقلابی ایران شود.
حجت الاسلام مهدی طائب با بیان این كه رهبر معظم انقلاب بر رفع غفلت، فهم علمی و فهم بصیرتی در مقوله نفوذ تاكید بسیاری داشتند، افزود: دشمنان در موضوع نفوذ سماجت زیادی دارند و گاهی مقاومت های و هوشیاری انقلابیون را می شكنند.
در پایان این همایش از جمعی از طلاب و روحانیون نمونه بسیجی با اهدا لوح قدردانی شد.
به مناسبت سالروز تشكیل بسیج مستضعفان در پنجم آذر 1358 به فرمان امام راحل، 29 آبان تا 6 آذر هفته بسیج نامگذاری شده است.ك/4
شبك ** 6139 **1917