پوتین و اولاند بر تشكیل ائتلاف بین المللی ضد تروریسم تاكید كردند

مسكو - ایرنا -«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه پنجشنبه شب در پایان مذاكرات با «فرانسوا اولاند» همتای فرانسوی خود اعلام كرد: مواضع پاریس و مسكو برای ضرورت تشكیل ائتلاف بین المللی ضد تروریسم مطابقت دارد.

به گزارش ایرنا، پوتین در كنفرانس خبری پایان این دیدار در كاخ كرملین ضمن تایید این كه عملیات ضد تروریستی هوایی روسیه در سوریه تشدید شده است، اظهار كرد: مذاكرات سران با اعتماد برگزار شد و دو كشور با توجه به آسیب هایی كه از پدیده تروریسم دیده اند باید در مبارزه با تروریسم تشریك مساعی كنند.
وی افزود: روسیه در كنار فرانسه برای قربانیان وقایع اخیر تروریستی پاریس سوگواری كرد و ما هم بر اثر انفجار هواپیمای مسافری متحمل تلفات سنگین شده ایم.
پوتین اظهار كرد: این وقایع دو كشور را وادار می كند كه اقدامات خود را در عرصه مبارزه با تروریسم هماهنگ كنند و مسكو برای انجام چنین اقدامی آمادگی دارد.
رییس جمهوری روسیه همچنین در ادامه به توجه خاص همتای فرانسوی خود به تلاش های روسیه برای ایجاد ائتلاف بین المللی ضد تروریستی اشاره كرد.
اولاند نیز در كنفرانس خبری مشترك با پوتین با بیان اینكه دیدگاه فرانسه تشكیل دولت مستقل برای سوریه در دوره انتقالی است اعلام كرد كه راه حل بحران این كشور سیاسی است.
وی در ادامه اظهار كرد: فرانسه آماده همكاری با روسیه برای تحقیقات در باره سانحه هواپیمای ایرباس روسی در صحرای سینا است.
اولاند پس از وقایع چندی پیش تروریستی در پایتخت فرانسه كه حدود 130 كشته و 300 مجروح برجای گذاشت و داعش اعلام كرد افزون بر احتمال تكرار عملیات در فرانسه، دیگر كشورهای اروپایی را هدف قرار می دهد، برای بررسی راه های همكاری ضد تروریستی با روسیه اعلام آمادگی كرد كه با پاسخ مثبت پوتین همراه شد.
فرانسه كه همراه آمریكا، آلمان، انگلیس، تركیه، قطر، عربستان و همچنین رژیم صهیونیستی اردوگاه حامیان گروه های مسلح و تروریستی ضد سوری را تشكیل می دهند، حتی از محكوم كردن اقدامات تروریستی داعش علیه غیرنظامیان در سوریه و عراق خودداری می كند.
شبك **اروپام**391**1516 **1917