۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۳:۴۱
کد خبر: 81855587
۰ نفر
همايش طلاب و روحانيون بسيجي استان تهران برگزار شد

شهرري ـ ايرنا ـ همايش طلاب و روحانيون بسيجي استان تهران روز پنجشنبه همزمان با 5 آذر سالروز تشكيل بسيج مستضعفين به فرمان حضرت امام(ره) در مقر سپاه سيدالشهدا(ع) استان تهران برگزار شد.

به گزارش ايرنا، در اين همايش عظيم كه با حضور جمع زيادي از طلاب و روحانيون و مسوولان نمايندگي ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و مسوولان سپاه سيدالشهدا(ع) استان تهران برگزار شد، مسوول سازمان بسيج طلاب و روحانيون كشور با بيان اينكه روحانيت 4 هزار و 500 شهيد تقديم انقلاب اسلامي و ارزشهاي آن كرده است افزود: روحانيت در كنار ديگر اقشار مردم علاوه بر ترويج فرهنگ ايثار و شهادت به وظيفه جهادي خود نيز عمل كرده است.
حجت الاسلام محمد شاهرودي گفت: روحانيت بسيجي كه دغدغه دفاع از اسلام را دارد بايد طبق فرمايش امام راحل(ره) از مهم ترين رسالت خود يعني پاسداري از شعار نه شرقي و نه غربي محافظت كند.
مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي نيز در اين همايش با بيان اينكه حضور روحانيت در دروان دفاع مقدس بسيار موثر بوده است افزود: اين تاثيرگذاري بايد در زندگي حال حاضر مردم در جامعه ادامه داشته باشد.
حجت الاسلام مجتبي ذوالنور نقش آفريني روحانيت در عرصه هاي مختلف از جمله نقش آفريني محوري كه مخصوص ولي فقيه است، نقش آفريني فرماندهي و پشتيباني از جنگ و نقش آفريني تبليغي را متذكر شد و افزود: مطالعه زندگي حضرت امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و شهداي بزرگي همچون شهيد ميثمي مشخص كننده تاثير ويژه روحانيت در عرصه هاي مختلف انقلاب است.
وي گفت: رهبري حضرت امام(ره) و الهام بخشي روحانيت باعث برهم ريختن معادلات دشمن شد و باعث شد دفاع مقدس به شكلي عاشورايي و تكليف آفرين جلوه كند.
رييس قرارگاه عمار نيز در اين همايش با تاكيد بر اينكه مسوولان نظام بايد در مسير تحقق خواست هاي رهبري به مشكلات مردم رسيدگي جدي كنند افزود: البته توجه به مسائل و مشكلات اقتصادي و اجتماعي نبايد موجب غفلت از برنامه ها و اهداف دشمن براي نفوذ و اثرگذاري در جامعه انقلابي ايران شود.
حجت الاسلام مهدي طائب با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب بر رفع غفلت، فهم علمي و فهم بصيرتي در مقوله نفوذ تاكيد بسياري داشتند افزود: دشمنان در موضوع نفوذ سماجت زيادي دارند و گاهي مقاومت هاي و هوشياري انقلابيون را مي شكنند.
وي تاكيد كرد: بايد فهم علمي به فهم بصيرتي منجر شود و اين بصيرت به معناي شناخت عميق و پرمغز مسائل است به مانند اينكه فرد علاوه بر اينكه حافظ قرآن باشد بر تفسير آن نيز تسلط داشته باشد.
در پايان اين همايش از جمعي از طلاب و روحانيون نمونه بسيجي با اهدا لوح قدرداني شد.
به مناسبت سالروز تشكيل بسيج مستضعفان در پنجم آذر 1358 به فرمان امام راحل، 29 آبان تا 6 آذر هفته بسيج نامگذاري شده است.ك/4
6139