وزیر كشور: مرزبانان ایران از تردد افراد غیر مجاز به خاك عراق جلوگیری می كنند/تاكید بر تسریع صدور روادید زائران عتبات عالیات

تهران -ایرنا- وزیر كشور گفت: نیروهای پلیس و مرزبانی جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته از تردد افراد غیرمجاز به داخل خاك عراق جلوگیری می كنند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه پنج شنبه در تماس تلفنی محمد سالم الغبان وزیر كشور عراق با وی ضمن تشكر از اقدامات دولت و ملت عراق در زمینه فراهم صدور روادید،فراهم كردن سایر تسهیلات و میزبانی از زائران ایرانی،آمادگی كشورمان را برای كمك رسانی هرچه بیشتر اعلام كرد.
وی همچنین از وزیر كشورعراق خواست تا صدور روادید برای متقاضیان سفر به عتبات عالیات ، توسط نمایندگی های مستقر آن كشور در ایران، با سرعت بیشتری انجام پذیرد.
محمد سالم الغبان وزیر كشور عراق نیز در این تماس تلفنی به بخشی از اقدامات دولت عراق برای تسهیل در روند صدور روادید، تردد زائرین ایرانی و تمهیدات لازم در جهت تامین امنیت جان زائرین اشاره و از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مدیریت اعزام تدریجی زائرین و جلوگیری از تردد افراد فاقد مدارك قانونی و بویژه گذرنامه و روادید قدردانی كرد.
وزیر كشور عراق از رحمانی فضلی خواست به منظور امكان هر چه مناسبتر خدمات رسانی و تامین امنیت زائرین، انجام اقدامات كنترلی در مرزها ، از سوی نیروهای دو كشور افزایش یابد.
وی ادامه داد: نیروهای ارتش ، پلیس و مرزبانان عراق برای تامین هر چه بهتر و بیشتر امنیت مراسم اربعین، مصمم به كنترل كامل مرزهای ان كشور و جلوگیری از تردد افراد غیر مجاز از مرزهای ان كشور هستند.
شبك **سیام*9254*1983**1917