افزون بر دو هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسي خراسان جنوبي هستند

بيرجند - ايرنا - مديركل راه و شهرسازي خراسان جنوبي گفت: دو هزار و 370 نفر عضو سازمان نظام مهندسي استان هستند كه از اين تعداد 870 نفر پروانه اشتغال دارند.

مهدي جعفري پنجشنبه شب در مراسم اهدا اعتبار نامه هاي هيات مديره جديد سازمان نظام مهندسي ساختمان استان افزود: در پنجمين دوره انتخابات نظام مهندسي خراسان جنوبي هيات اجرايي ابتدا پنج نفر و هيات نظارت سه نفر بودند.
وي اضافه كرد: قبل از شروع انتخابات با توجه به حوزه هاي انتخابيه استان چهار حوزه در شهرستان ها و يك حوزه در مركز استان وجود داشت و بعد از انتخابات تعداد اعضاي هيات اجرايي به 9 نفر و تعداد اعضاي هيات نظارت به هفت نفر افزايش يافت.
وي اظهار كرد: 37 نفر براي انتخابات هيات مديره استان داوطلب شدند كه بعد از بررسي 23 نفر واجد شرايط شناخته شدند و بعضي ها انصراف دادند و برخي هم به خاطر مثبت نبودن استعلام ها از طرف دستگاه هاي نظارتي، نتوانستند در رقابت انتخابات نظام مهندسي شركت كنند.
جعفري گفت: اعضاي اصلي و علي البدل در رشته هاي اصلي عمران، مكانيك، برق، معماري و شهرسازي و نقشه برداري، انتخاب شدند.
وي افزود: سازمان نظام مهندسي از نهادهاي غيردولتي با گردش مالي بالاست و از اهميت بالايي نيز برخوردار است و مجموعه اي از افراد خبره و نخبه در آن فعاليت دارند و هم اكنون از ظرفيت اين مجموعه در بخش هاي مختلف نظارت و كارشناسي رسمي دادگستري در سطح استان استفاده مي شود.
وي اظهار كرد: بايد عملكرد در نظام مهندسي به گونه اي باشد كه مالكان ساختمان جايگاه مهندس را در طرح هاي ساختماني، درك كنند نه اينكه هزينه هاي نظام مهندسي را هزينه اضافه بر ساخت و ساز بدانند كه بايد اين جايگاه به گونه اي ارتقا يابد كه مردم احساس نياز به مهندس را درك كنند.ك2
2047/7559/