هفته نهم مسابقات اسبدواني كورس پاييزه گنبد برگزار شد

گنبدكاووس - ايرنا - هفته نهم مسابقات اسبدواني كورس پاييزه گنبد ، عصر پنجشنبه در مجموعه سواركاري اين شهرستان و با حضور مشتاقان اين ورزش اصيل و سنتي منطقه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در اين هفته از مسابقات 67 راس اسب در هفت دور، در مسافت هاي هزار و يك هزار و 550 متر به رقابت پرداختند و در دور اول در گروه اسب هاي تركمن دو ساله 2 تا 4 امتياز اسب كيوان سرمدي اول شد و اسب هاي شميم ناز و لاچين رازي به ترتيب دو و سوم شدند.
دور دوم مخصوص اسب هاي دو خون دو ساله مبتدي بود كه در پايان اسب هاي برنارديني ، پرسيكا و نادال به ترتيب اول تا سوم شدند و در دور سوم هم اسب هاي مايا2 ، ساوالون و جان كازاوي در گروه اسب هاي دوخون دو ساله نبرده به مقام اول تا سوم رسيدند.
اسب هيماليا در دور چهارم مسابقه زودتر از سايرين از خط پايان گذشته و به مقام اول در بين اسب هاي تروبرد داخلي دو ساله 2 تا 4 امتياز رسيد و اسب هاي دايانا هج و ريو گيفت دوم و سوم شدند و در دور پنجم در گروه اسب هاي دو خون دو ساله 2 تا 6 امتياز هم اسب هاي كليپرز ، آلكس و چندو به ترتيب به مقام هاي اول تا سوم رسيدند.
دور ششم هفته نهم مسابقات اسبدواني گورس پاييزه گنبد مخصوص اسب هاي دوخون سه ساله 16تا 22 امتياز بود و در پايان اسب هاي سون گل ، ارسلان و غزل اول تا سوم شدند و اسب هاي اليسا ، الدرادو و تيم پاي لت در دور هفتم مسابقه در گروه اسب هاي تروبرد داخلي سه تا چهارساله 16 تا 22 امتياز مقام هاي اول تا سوم را از آن خود كردند.
در پايان اين مسابقات مبلغ 441ميليون ريال به عنوان جايزه به صاحبان اسب هاي برنده اهدا شد.
مسابقات اسبدواني كورس پاييزه گنبد عصر فردا (جمعه) نيز با برگزاري هفته دهم پيگيري مي شود.
1860