دو فرد مظنون به فعاليت تروريستي در برلين بازداشت شدند

برلين - ايرنا - روزنامه آلماني «بيلد» روز پنجشنبه از بازداشت دو فرد مظنون به فعاليت هاي تروريستي در دو مكان جداگانه در برلين خبر داد.

بر اساس اين گزارش ، مقام هاي پليس گفته اند اين دو تن كه گفته شده خطري را متوجه امنيت آلمان مي كردند، بعد از ظهر پنجشنبه بازداشت شدند.
يك سخنگوي پليس گفت كه ماموران پليس در عملياتي اقدام به جست وجو در يك مسجد در منطقه «شارلوتنبرگ» از مناطق متوسط برلين كردند.
در همين حال ماموران پليس در منطقه «تمپلهوف» برلين اقدام به بازرسي از خودرويي كردند كه متعلق به يكي از دو فرد بود و بنا بر ادعاي پليس احتمالا حاوي اقلام و مواد خطرناكي بوده است.
منابع پليس گفتند كه نيروهاي ويژه (SEK) در اين عمليات شركت داشته اند اما از تاييد گزارش بيلد در خصوص شركت نيروهاي ويژه ضد تروريستي (GSG-9) در اين عمليات خودداري كردند.
آلمان در هفته گذشته شاهد يك رشته هشدارهاي امنيتي بوده و مسابقه فوتبال بين تيم هاي آلمان و هلند نيز در شهر «هانوفر» در شمال اين كشور لغو شد.
دولت مركل بارها ابراز نگراني كرده كه ترويست هاي داعشي كه در گذشته ساكن آلمان بوده اند،ممكن است به اين كشور بازگردند و حملاتي همانند پاريس در شهرهاي آلمان اجرا كنند.
شبك **OT**1078** 1917