منتقدين اجراي مصوبه دولت فاقد اطلاعات كافي از جزيره آشوراده هستند

گرگان - ايرنا - مشاور رئيس و مدير مركز اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور گفت: منتقدين اجراي مصوبه دولت در طرح ملي گردشگري جزيره آشوراده فاقد اطلاعات كافي از ظرفيت تنها جزيره ايراني درياي خزر هستند.

حميد ضيايي پور روز پنجشنبه با حضور در خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) مركز گلستان در جمع شماري از اصحاب رسانه اين استان اظهار كرد: مي توان با اطمينان مدعي شد كه بسياري از اين منتقدين حتي براي يك بار هم از آشوراده ديدن نكرده و نمي دانند قرار است چه طرحي در اين جزيره اجرا شود؟
وي بيان كرد: برخي افراد تهران نشين و دلسوزان حيات وحش به كمك رسانه هاي مورد نظر خود در شرايطي مخالفت خود را با تبديل آشوراده به منطقه گردشگري اعلام مي كنند كه اكثريت ساكنين استان گلستان و همچنين مسوولان سازمان محيط زيست و ميراث فرهنگي به اجراي مصوبات دولت در چارچوب رعايت مسائل زيست محيطي پايبندند.
مدير مركز اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور افزود: يكي از دلايل رونق گرفتن و بازتاب اين گونه مخالفت ها سكوت رسانه هاي گلستان و اعلام دلايل اجراي مصوبه دولت با برهان و يا انجام طرح هاي نظرسنجي و افكارسنجي است.
ضيايي پور ادامه داد: به جز يك نظرسنجي و چند خبر فاقد تحليل مناسب و تعدادي گزارش صداي چنداني در موافقت با اجراي طرح گردشگري آشوراده از گلستان بلند نشده است و اين در شرايطي است كه گروه هاي مخالف از همه ابزار خود براي ممانعت از اجراي اين مصوبه دولت استفاده كردند.
وي گفت: انتظار مي رود رسانه هاي گلستان بكوشند با فراهم كردن فضاي بستر اجراي طرح گردشگري آشوراده زمينه رونق هر چه بيشتر صنعت گردشگري استان گلستان را فراهم كنند.
مدير مركز اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري كشور بيان كرد: شايد اگر دولت مشابه اين طرح را در استان ديگري تصويب مي كرد همه ظرفيت هاي آن استان براي اجرا و به ثمر نشستن كار بسيج و متحد مي شد.
ضيايي پور اظهار كرد: حمايت رسانه هاي گلستان از اجراي طرح گردشگري آشوراده به معناي حمايت چشم و گوش بسته نيست و لازم است كمبودها و كاستي هاي اين طرح و ديگر مشكلات ميراث فرهنگي گلستان نيز توسط رسانه ها مطرح و موشكافي شود.
وي افزود: گلستان استاني سرشار از ظرفيت و مزيت هاي نسبي در بخش هاي مختلف از جمله ميراث فرهنگي و گردشگري است كه لازم است رسانه ها از همه توان و انرژي خود براي معرفي هر چه بيشتر اين توانمندي ها استفاده كنند.
وي به نقش موثر فن آوري هاي جديد در اطلاع رساني اشاره كرد و گفت: گسترش روز افزون امكاناتي مانند تلفن همراه با اينترنت هاي پرسرعت و هميشه آماده نيز مي تواند با برنامه ريزي درست رسانه اي، پتانسيل گردشگري گلستان را بيش از هميشه به مردم ايران معرفي كند.
ضيايي پور بيان كرد: با روند كنوني شبكه هاي اجتماعي و اپليكيشن هاي موبايلي، گردشگري نياز و خواسته اصلي مردم در چند سال آينده است كه بايد علاوه بر ضرورت معرفي هر چه بيشتر قابليت ها، نسبت به فراهم آوردن زيرساخت هاي اوليه حضور گردشگران نيز اقدام كرد.
در اين جلسه كه شماري از مديران و فعالان رسانه اي استان نيز حضور داشتند، ضيايي پرور كه خود از فعالان رسانه و مدرس دانشگاه در حوزه علوم ارتباطات است به همفكري، بحث و تبادل نظر در حوزه رسانه و روابط عمومي به منظور تقويت صنعت گردشگري، ميراث فرهنگي و صنايع دستي پرداخت.
وي از خبرگزاري ايرنا نيز به عنوان رسانه قديمي و تاثيرگذار ياد و با تقدير از فعاليت هاي خبرنگاران آن به سبب آنچه كه كارهاي اثرگذار ناميد، خواستار تلاش بيش از پيش شد.
همچنين در اين نشست ابراهيم كريمي مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گلستان نيز گزارشي از توانمنديهاي و مزيت هاي نسبي اين استان ارائه و خواستار همكاري بيشتر رسانه ها براي توسعه اين بخش شد.
گلستان با 1.850 ميليون نفر در گستره افزون بر 20 هزار كيلومتر مربع به سبب تنوع اقليم اعم از دريا، جنگل، كوهستان، دشت و بيابان و تعدد اقوام و مذاهب به نگارستان ايران شهره است.
7331/6203