ستاری: شركت های دانش بنیان بیش از 70 میلیارد تومان فروش داشتند

اهواز- ایرنا- معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: یكهزار و 900 شركت دانش بنیان در كشور داریم كه این شركت ها امسال بیش از 70 میلیارد تومان فروش داشته اند.

به گزارش ایرنا «سورنا ستاری» پنجشنبه در نشست با اصحاب رسانه در سالن هتل نیشكر اهواز با بیان اینكه شركت های دانش بنیان در حوزه های مختلف فعالیت می كنند و پژوهش های مختلفی انجام می دهند، اظهار كرد: شركتهای دانش بنیان در استان خوزستان در حوزه های ریزگرد و مشكلات تنفسی نیز پژوهش هایی انجام دادند.
وی با بیان اینكه نیروهای پژوهشی باید در حوزه های پژوهشی فعالیت كنند، ادامه داد: این نیروها مورد حمایت بنیاد قرار می گیرند و تسهیلات اشتغال نیز برای آنها فراهم می شود اما این تسهیلات اشتغال، وجه نقد نیست.
ستاری افزود: شركت های دانش بنیان به زیرساخت های فیزیكی نیاز دارند كه این زیرساخت ها، هزینه های سنگین نمی خواهد بلكه برگرفته از نحوه آموزش ماست.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری یادآور شد: باید كارآفرینی را به اعضای بنیاد یاد بدهیم چراكه به این طریق می توان نیروهای نخبه را در هر استان نگه داشت.
وی با بیان اینكه در استان خوزستان 45 شركت دانش بینان فعالیت می كنند كه مورد حمایت هستند، گفت: در دانشگاه ها نیز فعالیت ها باید به سمت پژوهش شكل بگیرد و جهت گیری كلی دانشگاه به این سمت باشد.
ستاری تأكید كرد: دانشگاه نباید به دولت متكی باشد و درصد قابل توجهی از دانشگاه باید از محل شركت های دانش بنیان تأمین شود؛ در این راستا معاونت علمی ریاست جمهوری نیز آمادگی هرنوع همكاری را دارد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر دو روزه خود به خوزستان برنامه های مختلفی از جمله نشست سراسری با رؤسای بنیاد نخبگان استان ها، نشست با رئیسان دانشگاه ها، اعضای شورای علمی بنیاد ملی نخبگان خوزستان و پارك علم و فناوری استان داشته است.
شبك**7148**6064**1504