۵ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۱:۲۰
کد خبر: 81855531
۰ نفر
تنش روسيه و تركيه به عرصه ورزش نيز رسيد

مسكو- ايرنا- همزمان با افزايش تنش هاي سياسي بين مسكو و آنكارا پس از ساقط كردن يك فروند جنگنده سوخو 24 روسي توسط تركيه بر فراز سوريه، فدراسيون واليبال روسيه از كنفدراسيون واليبال اروپا خواست؛ مكان برگزاري مسابقات ليگ قهرماني اين قاره را از تركيه به يك كشور ديگر منتقل كند.

به گزارش ايرنا «استانيسلاو شوچنكو» رييس فدراسيون واليبال روسيه روز پنجشنبه گفت: مسكو با ارسال نامه رسمي به كنفدراسيون واليبال اروپا به وضع امنيتي تركيه اشاره كرده است كه به دليل وجود تهديد تروريسم، امنيت ورزشكاران در اين كشور تضمين نمي شود.
شوچنكو در اين زمينه به حضور دو تيم روسي در مسابقات ليگ قهرماني واليبال اروپا در تركيه اشاره كرد و افزود: طبق جدول مسابقات واليبال، تيم هاي روسي «بلگوريا» و «دينامو» اول و دوم دسامبر با تيم هاي «آركاس» و «زراعت» تركيه مسابقه خواهند داشت.
وي افزود: مديران اين دو باشگاه روسي پس از حادثه هواپيماي نظامي روسي در سوريه با توجه به لزوم امنيت بازيكنان خود، مخالف سفر به تركيه هستند.
شوچنكو گفت: اين تمايل مديريت باشگاه ها را درك مي كنيم و معتقديم مسابقه ها بايد در شرايط مناسب، مساعد و دور از هر گونه خطر و تهديد برگزار شود.
وي پيش بيني كرد كنفدراسيون واليبال اروپا فردا (جمعه) در مورد محل برگزاري مسابقات واليبال اروپايي تصميم گيري كند.
پيش از اين اتحاديه فوتبال روسيه هم با توجه به تيره شدن روابط اين كشور با تركيه از تمام باشگاه هاي فوتبال روسيه خواسته بود از برگزاري اردوي ورزشي در شهرهاي تركيه خودداري كنند.
هدف قرار گرفتن جنگنده سوخو 24 در سوريه و مرگ يك خلبان روسي كه روز سه شنبه رخ داد، تنش در روابط سوريه و تركيه بر سر سوريه را افزايش داده است.
مسكو در طول دو روز گذشته مجموعه اي از تدابير محدود كننده عليه آنكارا اعمال كرده و «ولاديمير پوتين» رييس جمهوري روسيه نيز خواستار عذرخواهي مقامات رسمي تركيه شده كه «رجب طيب اردوغان» رييس جمهوري اين كشور به آن پاسخ رد داده است.
اروپام*391**1516**1504