جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه:ريشه فرهنگ بسيج را بايد در فرهنگ فاطمي جستجو كرد

قم- ايرنا - جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: ريشه فرهنگ بسيج را بايد در فرهنگ علوي و فاطمي جستجو كرد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين عبدالله حاجي صادقي، عصر پنجشنبه در اجتماع بزرگ بسيجيان قم در آستان مقدس امامزاده ابراهيم (ع) اين شهر با بيان اينكه بسيج ماندگارترين و تاثيرگذارترين معجزه امام(ره) و انقلاب است، اظهار داشت: بسيج يعني عامل و ضامن تحقق حاكميت خدا، لذا بسيج تنها يك نهاد و سازمان نيست.
وي با بيان اينكه بسيج ريشه در فرهنگ عاشورا دارد، تصريح كرد: بسيج در واقع لبيك گفتن به نداي همه رهبران الهي بويژه اهل بيت عصمت و طهارت (ع) است.
وي افزود: بسيج به تاسي از قيام امام حسين (ع)، اگر دين خدا به خطر بيفتد و نياز به كمك داشته باشد، همه چيز خود را فداي آن مي كند.
حاجي صادقي با بيان اينكه بسيجي اهل معامله با دشمن نيست، تصريح كرد: بسيجي كسي است كه براي حفظ انقلاب كه تولد جديد دين اسلام به شمار مي آيد، همه چيز خود را به ميدان مبارزه آورده است.
وي با بيان اينكه بسيج به واسطه روحيه مقاومت و ايستادگي هيچ هراسي از دشمن ندارد گفت: بسيجيان از شهيدان آموخته اند، براي بقاي انقلاب و دفاع از حريم ولايت و اسلام هيچ ملاحظه اي نسبت به دشمن نداشته باشند.
وي با تبيين مولفه هاي فرهنگ بسيجي كه از فرهنگ عاشورا نشات گرفته است، افزود: تكليف گرايي نخستين مولفه فرهنگي بسيج است، چراكه همه بسيجيان از بزرگ بسيجي كربلا حضرت عباس (ع) ياد گرفته اند، بدون توجه به نتيجه و سرانجام كار، هميشه در مسير تكليف خود حركت كنند.
حاجي صادقي ، ولايتمداري را تحقق دينداري توصيف كرد و افزود: بسيجيان در 9 دي سال 88 گفتند، ما در دفاع از ولايت منتظر فرمان ولايت نيستيم و خود وارد ميدان مي شويم.
جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه خاطرنشان كرد: بسيج ممكن است، صبر و تحمل انقلابي بكند، ولي اگر روزي فرمان و دستوري از ناحيه امام و رهبرش صادر شود، همان قدرت غيرقابل كنترلي است كه در دوران دفاع مقدس تمام دنيا آن را تجربه كرده اند.
وي همچنين سازش ناپذيري در برابر ظالمان را سومين مولفه فرهنگ بسيج ذكر كرد و افزود: بسيج از امام حسين(ع) ياد گرفته است كه در برابر ظالم، جبهه استكبار و فشار دشمن با وجود همه سختي سر تسليم فرود نياورد.
حاجي صادقي با تاكيد بر اينكه مبارزه با استكبار تمام شدني نيست و نبايد عده اي ما را به دست كشيدن از آن دعوت كنند، تصريح كرد: امروز برخي به دنبال آشتي دادن جبهه انقلاب اسلامي با جبهه استكبار نباشند، چراكه ما جز به مرگ و نابودي مستكبران راضي نيستيم.
وي ادامه داد: ما از عاشورا ياد گرفته ايم كه تبري را با تولي با هم داشته باشيم، لذا بر اساس همين فرهنگ نمي شود، نماز را با حضرت علي (ع) خواند و نهار را با معاويه خورد.
وي با بيان اينكه طبق آموزه هاي قرآن تكيه به قدرت هاي ظالم آتش است، تصريح كرد: بسيجيان امروز با صراحت، شجاعت و قاطعيت حقيقت انقلاب و دينداري را دو لايه كفر به طاغوت و ايمان به خدا مي دانند.
حاجي صادقي با بيان اينكه اين حقيقت رهبر معظم انقلاب را به ابرمردي تبديل كرده كه ابرقدرت بزرگ را به ذلت كشانده است، گفت: پيروزي ها، موفقيت ها و سربلندي هاي اين انقلاب با سازش و نرمش در برابر
استكبار بدست نيامده است، بلكه ايستادگي، مقاومت و مردانگي بسيجيان و رهبر بسيجيان بوده، كه دشمن را به عقب رانده است.
وي گفت: دشمن گرگ صفت جز با ايستادگي و مقاومت عقب نشيني نمي كند، لذا نبايد تصور كرد كه نرمش نشان دادن ، دست دادن ، قدم زدن و لبخند زدن استكبار را آدم مي كند، چون كه استكبار گرگ است و گرگ وحشي بايد قدرت و اقتدار ببيند.
وي تصريح كرد: مسئولان اگر آباداني اقتصادي كشور و رهايي از مشكل ها و همچنين موفقيت در دوران حاكميت خود را مي خواهند، راه رسيدن به آن آمريكا نيست، بلكه بسيجيان هستند.
حاجي صادقي افزود: نبايد فكر كنيم كه آمريكا مي تواند كشور را آباد كند، چرا كه قرآن به ما ياد داده، استكبار و آمريكا بردگي ما را مي خواهد.
وي با بيان اينكه اگر آمريكا ما را به رسميت بشناسد، اين براي ما نمي تواند عزت و افتخار باشد، گفت: عزت واقعي حسيني حكومت كردن، حسيني زندگي كردن و حسيني با مردم رفتار كردن است.
وي با بيان اينكه برخي به دنبال پايان دادن به شعار مرگ بر آمريكا هستند ، اين اقدام را نادرست دانست و افزود: امروز بسيجيان آمريكا را به ذلتي كشانده اند كه آنان اعتراف مي كنند، بسيجيان سنگ در دست كودكان فلسطيني را به موشك تبديل كردند.
جانشين نماينده ولي فقيه در سپاه گفت كه طبق اعتراف دشمن ، مقاومت نشات گرفته از فرهنگ بسيجي ، رژيم صهيونيستي را كه روزي شعار سلطه از نيل تا فرات را مي داد امروز تنها به فكر بقاي خويش واداشته است.
وي با بيان اينكه امروز رئيس جمهوري آمريكا با صراحت مي گويد كه انقلاب اسلامي ايران ما را تحقير و ذليل كرده و مولفه هاي ابرقدرتي را از ما گرفته است، گفت: بدون شك ما اين افتخارها را با دوستي، رفاقت، نرمش و سازش بدست نياورده ايم.
حاجي صادقي همچنين با بيان اينكه امروز بسيجيان از مسئولان و دولتمردان، ولايت مداري و ايستادگي بر محور ولايت را طلب مي كنند، تصريح كرد: مسئولان مانند بسيجيان صحنه عاشورا، نبايد درمقابل دشمنان اسلام ذره اي كوتاه بيايند.
وي با بيان اينكه امروز افتخار بسيج اين است كه مرزهاي همه كشورها را در نورديده است، گفت: در شرايط كنوني بسيج فقط منجي ايران در برابر استكبار نيست، بلكه در همه كشورها، جبهه انقلاب اسلامي را پيروز كرده است.
وي افزود: امروز آمريكا در سوريه نه به واسطه ارتش سوريه، بلكه به وسيله بسيجيان سوريه كه شهيد سردار همداني آن را پايه گذاري كرد، شكست خورده است.
حاجي صادقي همچنين زمين گير شدن آمريكا در عراق را به بركت بسيج مردمي شكل گرفته در اين كشور دانست و افزود: امروز اگر همه طرح هاي آمريكا در فلسطين شكست خورده به بركت بسيجيان فلسطيني و لبناني است.
وي همچنين با اشاره به مقاومت مردم يمن برغم بمباران شبانه روزي اين كشور از سوي رژيم آل سعود، آن را متاثر از روحيه بسيجي توصيف كرد و افزود: آمريكا امروز ديگر به واقعيت سخن امام راحل مبني بر فتح سنگرهاي كليدي جهان به وسيله بسيجيان پي برده است.
اين مراسم به همت ناحيه مقاومت بسيج امام رضا(ع) سپاه علي بن ابيطالب(ع) استان قم ترتيب يافته بود.ك/3
7403 / 1175/ 6133/