موسوی لاری: پیروزی انتخابات 92 در انتخابات اتی مجلس تكمیل می شود

گرگان - ایرنا - حجت الاسلام سید «عبدالواحد موسوی لاری» وزیر كشور دولت اصلاحات گفت: اصلاح طلبان با اتحادی كه در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 از خود نشان دادند دورنمای بهتری را برای ایران ترسیم كردند كه پیروزی در مجلس آینده (اسفند امسال) می تواند مكمل و مقوّم آینده خوب كشور باشد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، وی عصر پنج شنبه در گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان حامیان دولت تدبیر و امید استان گلستان در مكتب الحسین (ع) شهرستان گرگان گفت: اصلاح طلبان باید انتخابات اسفند امسال را مكمل انتخابات ریاست جمهوری سال 92 بدانند زیرا معتقدم در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری یك پله بالا رفتیم.
وی اضافه كرد: جریان اصلاح طلبی تلاش دارد تا دولت را در پیشبرد امور كشور كمك كند نه این كه وكیل الدوله باشد و موفقیت ملت و دولت جز با اجماع، اتحاد و از خودگذشتگی به دست نمی آید.
وی از نامزدهای اصلاح طلب در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی خواست روی یك نفر در حوزه انتخابیه خود اجماع داشته و از تفرقه دوری كنند.
موسوی لاری با بیان این كه حضور در عرصه انتخابات، تقویت نظام جمهوری اسلامی است، گفت: انتخاب شدن افراد با هر دیدگاه و مشرب فكری و سیاسی مساله دوم انتخابات به شمار می رود.

* جریان اصلاح طلبی كارنامه قابل قبولی دارد
وزیر كشور در دولت اصلاحات گفت: جریان اصلاح طلبی قبل و بعد از پیروزی انقلاب همواره كارنامه قابل قبولی از خود ارائه داده است و اكنون هم به رغم وجود پاره ای از مشكلات (برای این گروه) جزو وفاداران نظام و اندیشه های بنیانگذار كبیر انقلاب محسوب می شوند.
موسوی لاری افزود: جریان اصلاح طلبی مدافع اصلی مردم سالاری، همزیستی اقوام، حقوق شهروندی آحاد جامعه و حركت مدیران و توده مردم بر مدار قانون است، جریانی كه تحت هیچ شرایط از مدار قانون فاصله نمی گیرد.

*داوری دولت ها براساس گفته ها درست نیست
وی ادامه داد: داوری دولت ها بر اساس گفته ها و شنیده ها درست نیست بلكه باید با ارائه كارنامه و بررسی عملكرد آنها با مردم سخن گفت.
وی گفت: از دوستان اصلاح طلب و غیر اصلاح طلب كه در متن كاركرد دولت ها بوده و هستند دعوت می كنم 10 شاخص كاركردی را در نظر گرفته و براساس آنچه كه توسط دولت ها كار شده، تحلیل كرده و نمره بدهند.
موسوی لاری اضافه كرد: متاسفانه برخی تریبون در دست گرفته و شروع به شعار دادن (برخلاف واقعیت) می كنند كه ما بودیم و چه كردیم و چه و چه ها.

* برخی تلاش دارند اسلام و اندیشه امام راحل مطرح نشود
وی گفت: برخی تلاش دارند اسلام و اندیشه بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی نتواند در جامعه مطرح شود.
لاری با تصریح بر این كه از این جهت خطر در بیخ گوش ماست، افزود: امام راحل بهترین عنصری بود كه در برابر استكبار جهانی ایستاد و اكنون باید هوشیارانه مواظب فعالیت ها علیه اندیشه بنیانگذار انقلاب بود.
وی اضافه كرد: جمهوری اسلامی با كنار هم بودن اسلامیت و جمهوریت معنی پیدا می كند و اگر به بهانه تقویت یكی، آن ركن دیگر را نابود كنیم به طور قطع جمهوری اسلامی آسیب خواهد دید.
موسوی لاری گفت: عاملی نمی تواند این حق (جمهوریت و اسلامیت) را از مردم كشورمان بگیرد و اگر كسانی آمدند حق را بگیرند به اصل اسلام و نظام آسیب می رسانند و باید مواظب باشیم جریان مدعی دین به جمهوری اسلامی لطمه وارد نكند.
این فعال سیاسی با تصریح بر اینكه اسلامی می خواهیم تا جامعه را اداره كند نه اسلام فردگرا، افزود: امروز در پیرامون ما اسلامی مطرح می شود كه آدم می كشد كه با پیام بنیانگذار كبیر انقلاب بسیار متفاوت است و نباید بی تفاوت بود.
موسوی لاری ادامه داد: قرائت صحیح و منطقی امام راحل از اسلام زمینه سرنگونی نظام 2500 ساله شاهنشاهی و شكل گیری جمهوری اسلامی را فراهم آورد كه امروز الگوی ملت های آزادیخواه و نجات آن ها شده است.
گردهمایی اصلاح طلبان دولت تدبیر و امید استان گلستان به دعوت شورای راهبردی حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا و به مناسبت گرامیداشت شهدای 5 آذر گرگان بر علیه رژیم ستم شاهی برگزار شد.
هفتم اسفندماه امسال به طور همزمان دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سراسر كشور برگزار می شود.
شبك **6204/6203 **1917