همايش بزرگ بسيجيان شهرستان مينودشت برگزار شد

مينودشت - ايرنا - در سالروز تاسيس بسيج مستضعفان به فرمان بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران امام خميني (ره)، همايش بزرگ بسيجيان شهرستان مينودشت با عنوان «شكوه ايستادگي» روز پنجشنبه در مصلي محمد رسول الله اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سرهنگ پاسدار «محمود عليخاني» فرمانده سپاه شهرستان مينودشت در اين مراسم گفت: اهم فعاليت هاي سپاه در 4 محور فرهنگي و تبليغي، تربيتي، خدمات رساني به مردم و رفع محروميت ها و حفظ آمادگي رزمي و فعاليت هاي نظامي مي باشد.
وي با اشاره به فعاليت هاي ناحيه مقاومت سپاه شهرستان مينودشت عنوان كرد: برگزاري جلسات آگاه سازي و بصيرت افزايي، اجراي طرح هاي مبارزه با دجال واره، استكبار ستيزي، اعطاي تسهيلات به طرح هاي اقتصاد مقاومتي به مبلغ 15ميليارد ريال و اشتغالزايي براي 200 نفر به صورت مستقيم و غير مستقيم، اعزام كاروان هاي راهيان نور، اردوهاي جهادي و بازسازي واقعه غدير از فعاليت هاي شاخص در طول يك سال گذشته بوده است.
سرهنگ پاسدار «منصور منصوري» از پيشكسوتان عرصه جهاد و شهادت هم در اين آيين گفت: سكان دار جامعه اسلامي بعد از پيامبر گرامي اسلام و ائمه اطهار و معصومين بايد كسي باشد كه بتواند جامعه را به سمت وحدت و انسجام سوق بدهد و در درون با همه با عطوفت و جوانمردي رفتار نمايد و پاسخگوي نيازهاي منطقي شان باشد و در خارج از مرزها، مقابله با دشمن را سرلوحه كار خويش قرار دهد.
وي ادامه داد: كسي كه مي خواهد هدايت، رهبري و مديريت يك انقلاب اسلامي را به دوش بكشد و مستضعفين، محرومين، دلباختگان و شيفتگان قرآن و عترت را زير پرچم اسلام نگهداري كند بايد با هواي نفس، رياست طلبي و جاه طلبي مخالفت داشته باشد و متواضع و مردمي باشد.
سرهنگ منصوري با بيان اين كه رهبر جامعه نبايد رياست طلب و جاه طلب باشد، خاطر نشان ساخت: اين امر را هم امام راحل اثبات كردند و هم رهبر معظم انقلاب كه امروز سكان هدايت جامعه را به دوش دارند.
وي افزود: امروز بسيجيان بايد به خود ببالند كه در يك تشكلي حضور دارند كه آن تشكل بنا به فرموده رهبر كبير انقلاب اسلامي «شجره طيبه» نام گرفته است.
وي با بيان اين كه امروز ايران اسلامي از قدرت هاي منطقه است، خاطرنشان كرد: افتخار كنيد كه امروز شيطان بزرگ اعتراف كرده است كه ما بايد با ايران اسلامي قدرتمند كنار بياييم.
در ادامه اين همايش پرچم سرخ شهادت از طرف خانواده هاي شهدا به بسيجيان شهرستان و پرچم بصيرت از طرف بسيجيان به خانواده هاي شهدا تقديم شد.
در پايان اين برنامه به قيد قرعه به حاضران 2 كمك هزينه سفر به عتبات عاليات و 10 كمك هزينه سفر به مشهد مقدس اهدا شد.
7481/1860