سعيدي كيا: 22 هزار 400 فقره اسناد مالكيت املاك علوي به مردم اعطا شد

گنبدكاووس - ايرنا - رئيس بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي گفت: در سال گذشته هفت و هزار و 500 فقره و امسال نيز تاكنون 14 هزار و 900فقره و در مجموع 22 هزار و 400فقره اسناد مالكيت املاك علوي در استان هاي مختلف كشور به رايگان به مردم واگذار شده است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمد سعيدي كيا عصر روز پنجشنبه در حاشيه آيين اعطاي دو هزار 500 فقره اسناد مالكيت املاك علوي در شهرستان مراوه تپه در شرق استان گلستان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اين اسناد مالكيت در مناطق محروم و مرزي استان هاي گلستان، كرمانشاه، ايلام ، مازندران، گيلان و البرز به مردم به صورت رايگان واگذار شده است.
وي افزود: تا پايان امسال هم بيش از پنج هزار فقره سند مالكيت ديگر به مردم واگذار خواهد شد كه بيش از برنامه پيش بيني شده است و در سال اينده نيز اين روند ادامه مي يابد.
وي گفت: در استان گلستان ارزش املاكي كه اسناد مالكيت آنها تاكنون در سه مرحله به رايگان به مردم واگذار شده حدود 900ميليارد ريال است.
امسال در استان گلستان در سه مرحله و در مجموع هفت هزار سند مالكيت اراضي املاك علوي به مردم مناطق محروم و مرزي شهرستان هاي گميشان، گنبدكاووس و مراوه تپه به رايگان واگذار شده است.
رئيس بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي تصريح كرد: اسنادي كه به مردم واگذار مي شود قطعي و فاقد هر مشكلي بوده و بنياد مسكن انقلاب اسلامي و ادارات ثبت اسناد و املاك در صدور آن همكاري مي كنند و مي تواند به عنوان پشتوانه كارهاي قضايي و اقتصادي مردم مورداستفاده قرار گيرد.
وي در مورد صدور اسناد مالكيت براي اراضي كشاورزي و واگذاري آنها به كشاورزان هم گفت: در اين زمينه هماهنگي هاي لازم با وزارت جهاد كشاورزي و منابع طبيعي در حال انجام است و اميدواريم از سال آينده صدور سند براي اينگونه اراضي و واگذاري آن به كشاورزان آغاز شود.
سعيدي كيا با اشاره به امضاي تفاهم نامه با اتاق تعاون براي مشاركت شركت هاي تعاوني در باغات و اراضي كشاورزي در اختيار بنياد مستضعفان، گفت: بنياد مستضعفان با آن دسته از شركت هاي تعاوني فعال در اين زمينه كه صلاحيت آنها مورد تاييد قرار بگيرد، همكاري و مشاركت مي كند.
وي با بيان اينكه مقدمات اين مشاركت و همكاري فراهم شده است، گفت: در صورت استقبال شركت هاي تعاوني، بنياد مستضعفان آمادگي براي آغاز اين مشاركت را دارد.
رئيس بنياد مستضعفان انقلاب اسلامي بعدازظهر پنجشنبه با حضور در شهرستان مرزي و محروم مراوه تپه كه با 60 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه شرق استان گلستان قرار دارد، اسناد مالكيت دو هزار و 500 فقره از املاك علوي به وسعت 92 هكتار و به ارزش 260 ميليارد ريال را به رايگان به مردم محروم اين شهرستان مرزي اعطا كرد.
1860