صنایع لرستان باید از شرایط پساتحریم استفاده كنند

بروجرد- ایرنا- مدیركل صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: وی همچنین با اشاره به شرایط پسا تحریم و آمادگی حضور سرمایه گذاران خارجی در لرستان برای سرمایه گذاری گفت: صنایع استان لرستان باید از شرایط پساتحریم به خوبی استفاده كنند.

رضا صفی خانی عصر پنجشنبه در جریان بازدید از كارخانجات نساجی و داروسازی اكسیر بروجرد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استان لرستان به رغم اینكه می تواند سهم بزرگی از صنعت كشور را در خود جای دهد ولی متاسفانه وضعیت خوبی در بخش صنعت ندارد.
وی اظهار كرد: با توجه به ظرفیت های موجود در استان لرستان، این استان می تواند به قطب صنعتی كشور تبدیل شود.
مدیركل صنعت، معدن و تجارت لرستان ایجاد ظرفیت های اقتصادی جدید در حوزه صنعت استان را دشوار دانست و افزود: ظرفیت های موجود صنایع لرستان باید حفظ و توسعه یابند.
وی با بیان اینكه اداره كل صنعت، معدن و تجارت لرستان تعامل خوبی با صنایع استان دارد، گفت: آمادگی كامل برای جهش استان لرستان در حوزه صنعت وجود دارد و سهم این استان از اقتصاد ملی كشور باید بیشتر شود.
وی افزود: كارخانجات مطرح استان لرستان مانند نساجی و داروسازی اكسیر می توانند این استان را به جهان معرفی كنند.
صفی خانی كارخانجات نساجی و داروسازی اكسیر را اعتبار صنعت لرستان خواند و اظهار كرد: شهرستان بروجرد دارای توانمندی های فراوانی در حوزه صنعت است كه باید حمایت شوند.
وی افزود: صادرات تولیدات كارخانجات نساجی بروجرد با توجه به داشتن برند معتبر باید در دستور كار قرار گیرد.
مدیركل صنعت، معدن و تجارت لرستان از كارخانجات نساجی و داروسازی اكسیر بروجرد بازدید و از نزدیك در جریان مسایل و مشكلات این صنایع قرار گرفت.
7190/3022