سعیدی كیا: 22 هزار 400 فقره اسناد مالكیت املاك علوی به مردم اعطا شد

مراوه تپه - ایرنا - رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: در سال گذشته هفت و هزار و 500 فقره و امسال نیز تاكنون 14 هزار و 900فقره و در مجموع 22 هزار و 400فقره اسناد مالكیت املاك علوی در استان های مختلف كشور به رایگان به مردم واگذار شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد سعیدی كیا عصر روز پنجشنبه در حاشیه آیین اعطای دو هزار 500 فقره اسناد مالكیت املاك علوی در شهرستان مراوه تپه در شرق استان گلستان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این اسناد مالكیت در مناطق محروم و مرزی استان های گلستان، كرمانشاه، ایلام ، مازندران، گیلان و البرز به مردم به صورت رایگان واگذار شده است.
وی افزود: تا پایان امسال هم بیش از پنج هزار فقره سند مالكیت دیگر به مردم واگذار خواهد شد كه بیش از برنامه پیش بینی شده است و در سال اینده نیز این روند ادامه می یابد.
وی گفت: در استان گلستان ارزش املاكی كه اسناد مالكیت آنها تاكنون در سه مرحله به رایگان به مردم واگذار شده حدود 900میلیارد ریال است.
امسال در استان گلستان در سه مرحله و در مجموع هفت هزار سند مالكیت اراضی املاك علوی به مردم مناطق محروم و مرزی شهرستان های گمیشان، گنبدكاووس و مراوه تپه به رایگان واگذار شده است.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تصریح كرد: اسنادی كه به مردم واگذار می شود قطعی و فاقد هر مشكلی بوده و بنیاد مسكن انقلاب اسلامی و ادارات ثبت اسناد و املاك در صدور آن همكاری می كنند و می تواند به عنوان پشتوانه كارهای قضایی و اقتصادی مردم مورداستفاده قرار گیرد.
وی در مورد صدور اسناد مالكیت برای اراضی كشاورزی و واگذاری آنها به كشاورزان هم گفت: در این زمینه هماهنگی های لازم با وزارت جهاد كشاورزی و منابع طبیعی در حال انجام است و امیدواریم از سال آینده صدور سند برای اینگونه اراضی و واگذاری آن به كشاورزان آغاز شود.
سعیدی كیا با اشاره به امضای تفاهم نامه با اتاق تعاون برای مشاركت شركت های تعاونی در باغات و اراضی كشاورزی در اختیار بنیاد مستضعفان، گفت: بنیاد مستضعفان با آن دسته از شركت های تعاونی فعال در این زمینه كه صلاحیت آنها مورد تایید قرار بگیرد، همكاری و مشاركت می كند.
وی با بیان اینكه مقدمات این مشاركت و همكاری فراهم شده است، گفت: در صورت استقبال شركت های تعاونی، بنیاد مستضعفان آمادگی برای آغاز این مشاركت را دارد.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی بعدازظهر پنجشنبه با حضور در شهرستان مرزی و محروم مراوه تپه كه با 60 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شرق استان گلستان قرار دارد، اسناد مالكیت دو هزار و 500 فقره از املاك علوی به وسعت 92 هكتار و به ارزش 260 میلیارد ریال را به رایگان به مردم محروم این شهرستان مرزی اعطا كرد.
1860