دو خودروی حاوی مواد منفجره در صنعا توقیف شد

تهران-ایرنا- نیروهای امنیتی و كمیته های مردمی یمن روز پنجشنبه دو خودروی حاوی مواد منفجره را در استان صنعا پایتخت این كشور شناسایی و ضبط كردند.

به گزارش شبكه خبری المیادین،‌ نیروهای امنیتی و كمیته های مردمی یمن موفق شدند طی عملیاتی دو خودروی حاوی مواد منفجره را در استان صنعا شناسایی و ضبط كنند.
از سوی دیگر ارتش و نیروهای مردمی یمن توانستند طی حملاتی، پایگاه نظامی نهوقه عربستان واقع در نجران را به طور كامل به كنترل خود درآورد.
طی ماه های اخیر نیروهای ارتش و مردمی یمن با پیشروی در مناطق مرزی عربستان توانستند چندین پایگاه نظامی و مناطق مرزی را به كنترل خود در آورند.
در همین حال بمب افكن های عربستان و متحدانش در حملات امروز خود به مناطق مختلف استان صعده،‌ 7 شهروند یمنی را به خاك و خون كشیدند.
به گفته یك منبع محلی جنگنده های عربستان، خودروی یكی از شهروندان یمنی را به هنگام عبور در منطقه القطینات در ناحیه باقم استان صعده هدف قرار دادند كه در اثر آن با آتش گرفتن خودرو، 7 سرنشین آن كشته شدند.
عربستان و كشورهای هم پیمان آن از 26 مارس 2015(ششم فروردین) تاكنون صنعا پایتخت و دیگر شهرهای یمن را مورد تجاوز هوایی قرار می دهند و تاكنون هزاران یمنی را شهید و یا زخمی كرده اند و زیر ساخت های اصلی شهرهای یمن و مناطق مسكونی آن را تخریب كرده اند.
خاورم**9329**1566