گردهمايي بزرگ بسيجيان شهرستان پاوه برگزار شد

كرمانشاه - ايرنا - در سالروز تشكيل بسيج مستضعفان؛ بسيجيان شهرستان پاوه روز پنجشنبه حماسه شكوه و استقامت را به نمايش گذاشتند.

به گزارش خبرنگار ايرنا در سالروز تشكيل بسيج به فرمان حضرت امام (ره) گردهمايي بزرگ بسيجيان پاوه با حضور مسئولان و بسيجيان اين شهرستان در سرسراي امام خميني (ره) باشكوه خاصي برگزار شد.
در اين مراسم يكي از فرماندهان دوران دفاع مقدس گفت: ايمان راسخ، اعتقاد به باورهاي ديني، صبر و استقامت در حفظ و تقويت ارزشها و رهبري از مهمترين شاخصه ها و ويژگي هاي بسيجيان است.
سردار مراد حسني با بيان اينكه آثار و بركات وجود بسيج امروز در خاورميانه و حتي جهان مشهود و ملموس است افزود: حضور دو ساعته رهبر دومين قدرت بزرگ جهان در محضر مقام معظم رهبري در نهايت ادب و احترام، نتيجه صبر و استقامت و فداكاري و ايثار بسيجيان در عرصه هاي مختلف است.
وي به موفقيت هاي متعدد بدست آمده براي كشورمان در زمينه هاي مختلف علمي، نظامي، پزشكي، فناوري وهسته اي اشاره كرد و گفت: اين موفقيت ها در حالي بدست آمده است كه كشور اسلامي ما هشت سال درگير يك جنگ يك طرفه و تمام عيار، ترور، توطئه و ترفند و 36 سال تحريم ظالمانه بوده است.
سردار حسني افزود: با اين وجود دستاوردهاي بدست آمده طي 36 سال هرگز قابل مقايسه با 2500 سال حكومت ستم شاهي نيست.
اين رزمنده دوران دفاع مقدس با بيان اينكه مهمترين رسالت و وظيفه بسيج و آحاد ملت در اين برهه هوشياري وافزايش بصيرت است؛ گفت: اگر غفلت كنيم دشمن از مجاري مختلف از جمله اقتصادي درصدد نفوذ به كشور و اجراي ترفند هاي خود است.
وي اظهار كرد: امريكا و نوكرانش بطور كامل دريافته اند كه اتحاد مسلمانان يعني مرگ سلطه و مرگ رژيم صهيونيستي لذا به هر ترفندي سعي دارند كه از اين اتحاد جلوگيري كنند كه نمونه بارز آن ايجاد گروهك تروريستي داعش است كه امروز دامن خودشان را بدجوري گرفته است.
وي تصريح كرد: نظام سلطه امروز به اين نتيجه رسيده است حل بحرانهاي جهان از جمله بحران كنوني خاورميانه كه دست ساخته خودشان است و براي آنها دردسرساز شده فقط با مشاركت جمهوري اسلامي ايران قابل حل است و اين هم از بركات بسيج و هدايت گري و ارشاد علما و روحانيت و در رأس همه اينها درايت و حكمت رهبر معظم انقلاب اسلامي است.
در ابتداي اين مراسم سرهنگ سعيد بهشتي راد فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه شهرستان پاوه با تبريك هفته بسيج به بيانات مهم و راهگشاي مقام معظم رهبري در ديدار با فرماندهان بسيج سراسر كشور اشاره كرد و با مهم برشمردن اين بيانات گفت: فرمايش هاي رهبر معظم انقلاب اسلامي فصل الخطاب براي همه آحاد جامعه و بخصوص بسيجيان است.
در اين مراسم چند برنامه متنوع فرهنگي و ورزشي نيز اجرا شد و در ادامه حاضرين با حضور بر مزار شهداي شهرستان ضمن غبارروبي وعطرافشاني قبور مطهر شهدا با قرائت فاتحه نسبت به مقام شامخ شهدا اداي احترام كردند.
شهرستان پاوه با بيش از 59 هزار نفر جمعيت 640 شهيد تقديم انقلاب اسلامي كرده است.
7448/8066