انعقاد هفت هزار اجاره‌نامه موقوفات در مازندران

ساری - ایرنا - مدیركل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت: از ابتدای سال جاری تاكنون سند اولیه بیش از هفت هزار موقوفه استان با مستأجران منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ستار علیزاده روز پنجشنبه در نشست كارشناسان معاونت بهره‌وری اداره‌ كل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به هفته بسیج اظهار كرد: وقتی تفكر بسیجی در كشورهای اسلامی طنین انداز شود آن كشور ترقی و پیشرفت می‌كند.
وی با بیان اینكه تفكر بسیجی متعلق به زمان خاصی نیست، افزود: مدیریت حكیمانه كشور اسلامی ایران و حتی برخی از كشورهای اسلامی به بركت تفكر بسیجی است كه در رأس آن ولایت فقیه قرار دارد.
مدیركل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اشاره به نفوذ دشمنان در كشور گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب باید مراقب نفوذ دو جریان پول و مسائل جنسی در درون كشور توسط دشمنان باشیم كه نیازمند هوشیاری بیشتر است و تفكر بسیجی می‌تواند در مقابل این دو جریان مقاومت كند.
این مسئول با اشاره به فعالیت‌های اداره‌كل اوقاف و امور خیریه مازندران مازندران ادامه داد: اوقاف به‌عنوان یك دستگاه اثرگذار در جامعه در خدمت قرآن، اهل‌بیت عصمت و طهارت و ولایت فقیه قرار دارد كه در راستای خدمت‌رسانی فرهنگی و نشأت گرفته از تفكر بسیجی فعالیت می‌كند.
علیزاده فعالیت‌های اقتصادی اوقاف را خط مقدم دیگر فعالیت‌ها دانست و تصریح كرد: باید قانون در مسائل شرعی وقف و موقوفات، نرخ عادله روز، پیگیری اجارات موقوفات برای اجرای امینانه نیت واقفان، توجه مستأجران به مسائل شرعی، پیگیری مطالبات موقوفات از دستگاه‌های اجرایی و اجرای پروژه‌های عمرانی موقوفات و بقاع متبركه توسط كارشناسان اجارات و بهره‌وری پیگیری شود.
وی با بیان اینكه تجدید اجاره رقبات موقوفات به‌طور مستمر در دستور كار اداره‌كل اوقاف مازندران قرار دارد، گفت: از ابتدای سال جاری تاكنون سند اولیه بیش از هفت هزار موقوفه مازندران با مستأجران منعقد شد.
** نرخ اجاره برخی موقوفات مازندران واقعی نیست
معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبركه ادراه‌كل اوقاف و امور خیریه مازندران نیز در این جلسه با بیان اینكه این معاونت مولد سازمان اوقاف و امور خیریه است، افزود: بروزرسانی موقوفات نیاز به همت و تلاش جهادی دارد.
نوروز رشیدی تصریح كرد: به روزرسانی نرخ اجاره موقوفات در راستای زنده نگه‌ داشتن نیت واقف انجام می‌شود و در این زمینه كارشناسان بهره‌وری و اجارات با تعامل روسای ادارات از نظر علما، روحانیون، ائمه جمعه و جماعات و.... بهره‌گیری می‌كنند.
وی با بیان اینكه تعیین نرخ اجاره موقوفات توسط كارشناسان رسمی دادگستری انجام می‌شود، گفت: نرخ اجاره برخی از موقوفات در استان مازندران واقعی نیست و این مسئله موجب تضعیف حق و حقوق موقوفات می‌شود.
6097