منتقدین اجرای مصوبه دولت فاقد اطلاعات كافی از جزیره آشوراده هستند

گرگان - ایرنا - مشاور رئیس و مدیر مركز اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: منتقدین اجرای مصوبه دولت در طرح ملی گردشگری جزیره آشوراده فاقد اطلاعات كافی از ظرفیت تنها جزیره ایرانی دریای خزر هستند.

حمید ضیایی پور روز پنجشنبه در نشستی با حضور اصحاب رسانه و كارشناسان در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مركز گلستان اظهار كرد: می توان با اطمینان مدعی شد كه بسیاری از این منتقدین حتی برای یك بار هم از آشوراده دیدن نكرده و نمی دانند قرار است چه طرحی در این جزیره اجرا شود؟
وی بیان كرد: برخی افراد تهران نشین و دلسوزان حیات وحش به كمك رسانه های مورد نظر خود در شرایطی مخالفت خود را با تبدیل آشوراده به منطقه گردشگری اعلام می كنند كه اكثریت ساكنین استان گلستان و همچنین مسئولان سازمان محیط زیست و میراث فرهنگی به اجرای مصوبات دولت در چارچوب رعایت مسائل زیست محیطی پایبندند.
مدیر مركز اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور افزود: یكی از دلایل رونق گرفتن و بازتاب این گونه مخالفت ها سكوت رسانه های گلستان و اعلام دلایل اجرای مصوبه دولت با برهان و یا انجام طرح های نظرسنجی و افكارسنجی است.
ضیایی پور ادامه داد: به جز یك نظرسنجی و چند خبر فاقد تحلیل مناسب و تعدادی گزارش صدای چندانی در موافقت با اجرای طرح گردشگری آشوراده از گلستان بلند نشده است و این در شرایطی است كه گروه های مخالف از همه ابزار خود برای ممانعت از اجرای این مصوبه دولت استفاده كردند.
وی گفت: انتظار می رود رسانه های گلستان بكوشند با فراهم كردن فضای بستر اجرای طرح گردشگری آشوراده زمینه رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری استان گلستان را فراهم كنند.
مدیر مركز اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری كشور بیان كرد: شاید اگر دولت مشابه این طرح را در استان دیگری تصویب می كرد همه ظرفیت های آن استان برای اجرا و به ثمر نشستن كار بسیج و متحد می شد.
ضیایی پور اظهار كرد: حمایت رسانه های گلستان از اجرای طرح گردشگری آشوراده به معنای حمایت چشم و گوش بسته نیست و لازم است كمبودها و كاستی های این طرح و دیگر مشكلات میراث فرهنگی گلستان نیز توسط رسانه ها مطرح و موشكافی شود.
وی افزود: گلستان استانی سرشار از ظرفیت و مزیت های نسبی در بخش های مختلف از جمله میراث فرهنگی و گردشگری است كه لازم است رسانه ها از همه توان و انرژی خود برای معرفی هر چه بیشتر این توانمندی ها استفاده كنند.
وی به نقش موثر فن آوری های جدید در اطلاع رسانی اشاره كرد و گفت: گسترش روز افزون امكاناتی مانند تلفن همراه با اینترنت های پرسرعت و همیشه آماده نیز می تواند با برنامه ریزی درست رسانه ای، پتانسیل گردشگری گلستان را بیش از همیشه به مردم ایران معرفی كند.
ضیایی پور بیان كرد: با روند كنونی شبكه های اجتماعی و اپلیكیشن های موبایلی، گردشگری نیاز و خواسته اصلی مردم در چند سال آینده است كه باید علاوه بر ضرورت معرفی هر چه بیشتر قابلیت ها، نسبت به فراهم آوردن زیرساخت های اولیه حضور گردشگران نیز اقدام كرد.
در این جلسه كه شماری از مدیران و فعالان رسانه ای استان نیز حضور داشتند، ضیایی پرور كه خود از فعالان رسانه و مدرس دانشگاه در حوزه علوم ارتباطات است به همفكری، بحث و تبادل نظر در حوزه رسانه و روابط عمومی به منظور تقویت صنعت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی پرداخت.
وی از خبرگزاری ایرنا نیز به عنوان رسانه قدیمی و تاثیرگذار یاد و با تقدیر از فعالیت های خبرنگاران آن به سبب آنچه كه كارهای اثرگذار نامید، خواستار تلاش بیش از پیش شد.
همچنین در این نشست ابراهیم كریمی مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیز گزارشی از توانمندیهای و مزیت های نسبی این استان ارائه و خواستار همكاری بیشتر رسانه ها برای توسعه این بخش شد.
گلستان با 1.850 میلیون نفر در گستره افزون بر 20 هزار كیلومتر مربع به سبب تنوع اقلیم اعم از دریا، جنگل، كوهستان، دشت و بیابان و تعدد اقوام و مذاهب به نگارستان ایران شهره است.
7331/6203 /1596