معاون سياسي  سپاه: امام (ره ) استكبار را ضعيف و شكننده مي ديد

خمين -ايرنا - معاون سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: امام خميني (ره) با ايمان مستحكم و قوي الهي كه در وجودشان بود استكبار جهاني را ضعيف، شكننده و هياهوي آنها را رجزخواني پوشالي مي دانست.

سردار پاسدار رسول سنايي راد عصر پنج شنبه در يادواره 38 شهيد روستاي فرفهان شهرستان خمين افزود: معماركبير انقلاب اسلامي استكبار و در راس آن آمريكا را شيطان بزرگ ياد مي كردند و عمده مشكل و بدبختي كشورهاي اسلامي را ابرقدرتهاي مستكبر مي دانستند.
وي تصريح كرد : امام راحل در سال نخست پيروزي انقلاب اسلامي روحيه عاشورايي و از خوگذشتگي را دربين امت اسلامي احيا كرد و اين روحيه در دوران دفاع مقدس باعث پيروزي شد.
وي اظهار كرد: سفر رييس جمهور روسيه به ايران و حركت مستقيم از فرودگاه براي ديدار رهبر فرزانه انقلاب، نشان از اقتدارنظام و جايگاه ولايت دارد.
سردار سنايي راد توضيح داد: اگر امروز استكبار با مسئولان نظام جمهوري اسلامي با نرمي صحبت مي كند نشان از مايوس شدن دشمن از روش تقابل و روي آوردن به تعامل و مدارا است، ولي دشمني كم نشده است .
وي اضافه كرد: گسترش حزب الله و يارگيري نيروهاي مردمي در كشو هاي عراق ، يمن، سوريه و لبنان، استعمارگران غربي را سخت عصباني كرده است .
معاون سياسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: استكبار درفرقه وهابيت عضو شكار مي كند و با مسلمانان وشيعيان وارد جنگ نيابتي مي كند و با اين روش در صدد ايجاد اسلام هراسي و نشان دادن چهره خشن از دين مبين اسلام به ملل جهان است.
وي تصريح كرد: ترفند جديد استكبار جهاني، ايجاد عمليات جنگ نرم با هدف تهي كردن ارزشهاي انقلاب و تضعيف روحيه ايثار و شهادت است كه تنها راه عبور از اين دسيسه نيز، گوش به فرمان ولايت داشتن و حفظ و تقويت باورهاي ديني و اعتقادي است .
مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران انقلاب اسلامي استان مركزي نيز گفت: امنيت كشور مرهون رشادت و ايثارگري شهدا در دوران دفاع مقدس و وجود ولايت فقيه است.
حجت السلام حسن هنرمند افزود: ابرقدتهاي جهاني امروز گزينه گفت و گو و سازش را با ايران در پيش گرفته اند و گروه هاي فاسد داعش و تكفيري نيز جرات نزديك شدن به مملكت اسلامي را ندارند.
وي روستاي فرفهان خمين را به عنوان روستاي اسوه ايثار و شهادت در استان و كشور ياد كرد و گفت: اين روستا با يكهزار نفر جمعيت در هفت كيلومتري زادگاه امام (ره ) 38 شهيد 25 جانباز و 210 رزمنده تقديم انقلاب اسلامي كرده است.
فرماندار، امام جمعه خمين و جمعي از مسوولان اجرايي، نظامي و انتظامي شهرستان خمين نيز در اين يادواره شركت داشتند.
خاطره گويي تعدادي از يادگان دوران دفاع مقدس و مرثيه سرايي مداحان از ديگر برنامه هاي اين يادواره بود .
شهرستان خمين از توابع استان مركزي در دوران دفاع مقدس يكهزار شهيد ، دوهزار500 جانباز و 90 آزاده تقديم انقلاب اسلامي كرده است .
6199/6012