تفكر بسيجي باعث رهايي آزاديخواهان جهان از يوغ استكبار مي شود

تهران -ايرنا - عضو مجلس خبرگان رهبري گفت: تفكر بسيجي باعث آزادي تمامي آزاديخواهان جهان از يوغ استكبار مي شود كه نمونه آن را مي توان در مردم عراق، سوريه، فلسطين و يمن مشاهده كرد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، آيت الله محسن قمي روز پنجشنبه در يادواره 308 شهيد شهرستان پيشوا كه در آستانه مقدس امامزاده جعفر(ع) برگزار شد اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبري ، شيعيان از امامان و بزرگان خود درس هاي فراواني را گرفته اند كه نخستين درس شهادت طلبي است.
وي افزود: آنان به ما آموخته اند كه بالاتر از هر خوبي ، خوبي بزرگتري وجوددارد مگر آن كه فرد در راه خدا به شهادت برسد و اين گونه است كه امروز شهادت به افتخاري براي ما بدل شده است.
آيت الله قمي اظهار داشت :تمامي گناهان شهيد با نخستين قطره خوني كه از بدنش خارج مي شود بخشيده خواهد شد و جسد او به روح تبديل مي شود ، به اين دليل است كه پيكر شهيد به غسل نياز ندارد .
وي گفت: مقام شهيد از چنان عظمتي برخوردار است كه خداوند مي فرمايد من جانشين شهيد در خانواده او هستم و هر كسي كه خانواده شهيد را بيازارد من را آزرده است.
معاون ارتباطات بين الملل دفتر مقام معظم رهبري افزود: دومين درسي كه امامان و بزرگان دين مبين اسلام به ما آموخته اند، زنده نگاه داشتن ياد شهيد است و اين درس را نخستين بار حضرت فاطمه زهرا(س) با زنده نگاه داشتن ياد حمزه سيدالشهداء به ما آموخت و پس از آن حضرت امام سجاد(ع) با ساختن مهر از تربت امام حسين(ع) به لزوم زنده نگاه داشتن ياد شهيدان تأكيد كردند.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تصريح كرد: به فرموده مقام معظم رهبري ، زنده نگاه داشتن ياد شهدا كمتر از شهادت نيست كه يكي از آثار و بركات اين حركت آن است كه انقلاب اسلامي ملت ايران از نسل اول به درستي به نسل چهارم منتقل شد و امروز جواناني كه حتي جبهه هاي جنگ را درك نكرده اند به واسطه برگزاري مراسم يادواره شهدا و حضور در برنامه هايي نظير اردوهاي راهيان نور ، از بصيرت و شناخت كامل نسبت به شهدا برخوردار شده اند.
وي با اشاره به اين كه آمريكا همواره از تفكر بسيجي ملت ايران هراس دارد اظهار داشت : وحشت آمريكا از بسيجيان امروز ايران اسلامي بيش از بسيجيان دوران دفاع مقدس است چرا كه بسيجيان امروز از امكانات ، ابزار و بصيرت و شناخت بيشتري برخوردار مي باشند و يقينا سيلي محكم تري به گوش آمريكا مي زنند.
عضو مجلس خبرگان رهبري افزود : يكي از مهمترين مسائلي كه امام همواره به آن تأكيد داشتند ، انسان سازي بود ، امام با پرورش بزرگاني چون مقام معظم رهبري ، شهيد بهشتي ، شهيد مطهري و جوانان بسيجي به توفيقاتي دست يافت كه نمونه آن را مي توان در عمليات بيت المقدس و فتح خرمشهرمشاهده كرد كه طي آن 360 تانك و نفر بر به غنيمت گرفته شد و 19 هزار نفر عراقي به دست رزمندگان اسلام به اسارت گرفته شدند.
وي با اشاره به اين كه همواره بين جبهه حق و باطل نبرد وجود دارد اظهار داشت : جبهه تكاثر و كفر با استفاده ازابزار ماهواره ، اينترنت، مزدوران منطقه مانند خاندان آل سعود ، افراد خود فروخته داخلي و افراد فاقد بصيرت به جنگ حق آمده است ولي حقيقت اين است كه اين جبهه امروز قدرت خود را در مقابله با حق از دست داده است .
وي گفت : آمريكا پس از فروپاشي شوروي داعيه رهبري جهان را در سر مي پروراند ولي شكست هايي كه طي سال هاي اخير در عراق ، افغانستان ، لبنان و سوريه متحمل شده باعث گرديده كه مجبور شود تا از مواضع خود دست بكشد.
قمي با بيان خاطره اي از خروج نيروهاي آمريكا ازعراق گفت : دبير شوراي امنيت عراق با حضور در ايران و ديدار با مقامات نظامي كشور اينگونه اظهار داشت كه آمريكايي ها از من خواسته اند تا نزد شما آمده و درخواست كنم كه ايران از نيروهاي عراق بخواهد در هنگام عقب نشيني نيروهاي آمريكايي ، به آنان حمله نكنند و ما آبرومندانه از عراق خارج شويم كه اين نشانه ضعف شديد آمريكا است.
وي افزود : بيش از چهار سال عربستان ، تركيه ، قطر، فرانسه و آمريكا پا در يك كفش كردند كه به جاي مردم سوريه تصميم بگيرند ، خودخواهي و زياده طلبي آنان در مسئله سوريه باعث شد كه بيش از 300 هزار نفر از مردم سوريه كشته شده و بيش از 12 ميليون نفر از مردم آن آوارده شوند در صورتي كه همان روز اول مقام معظم رهبري فرمودند كه حمايت آمريكا از مخالفين باعث بوجود آمدن هرج و مرج در جهان مي شود.
وي افزود :طي اين سال ها آمريكا همواره با تروريستها هم پيمان شده و از آنان حمايت مي كند ، از يك سو با منافقين ، از سوي ديگر با القاعده يمن و داعش در عراق و سوريه هم پيمان شده اند ولي هركس هر چه بكارد همان را درو مي كند و امروز خودساخته غرب به جان خودشان افتاده و يقينا مسئول آنچه در پاريس اتفاق افتاده كسي جز فرانسه نيست .
معاون ارتباطات بين الملل دفتر رهبر معظم انقلاب تأكيد كرد: جهان بايد از جمهوري اسلامي و رهبر معظم انقلاب ممنون باشد كه اولين كشوري بود كه خطراين گروه ها را گوشزد و با آنها مقابله كرد و اجازه ندادكه داعش بغداد ، كربلا ، نجف و سامرا را تسخير كند.
قمي تأكيد كرد: امروز فرياد شهيدان ايران اسلامي در گوش جهانيان پيچيده و فرهنگ بسيج در اقصي نقاط جهان از مردم سوريه و عراق گرفته تا جوانان يمن نهادينه و به واسطه اين تفكر آنان توانسته اند در برابر زياده خواهي هاي استكبار ايستادگي كنند .
وي تصريح كرد: اگر اين تفكر بسيجي در بين آزاديخواهان جهان حفظ شده و عمق بخشيده شود ، پيروزي هاي بيشتري نصيب مردم مظلوم جهان خواهد شد.
تهرام/7254//1348 /1596