حركت كاروان نمادين پيام‌آوران عاشورا در نايين

نايين،اصفهان-ايرنا، كاروان نمادين پيام‌آوران عاشورا در آستانه اربعين حسيني، عصر پنجشنبه از ميدان امام نايين تا امامزاده سلطان سيدعلي(ع) اين شهر عزاداري كردند.

مسوول اين كاروان در گفت‌و گو با خبرنگار ايرنا در نايين اظهار داشت: با توجه به اينكه مردم براي همنوايي با حضرت زينب(س) توفيق حضور در راهپيمايي نجف و كربلا را ندارند، كوشيديم اجراي اين مراسم نمادين مرهمي بر زخم حضرت زينب(ع) و اسراي كربلا باشد.
مهدي علي بيكي افزود: برگزاري اين مراسم ميزان ارادت مردم نسبت به اهل بيت را افزايش داده و سبب شده است تا ما هر ساله مصمم‌تر از قبل نسبت به اجراي اين برنامه اقدام كنيم.
وي بيان داشت: امسال براي ششمين سال متوالي اين مراسم در نايين برگزار شد و اين امر پيام جانسوز عاشورا را براي ابد زنده نگه مي‌دارد.
وي با بيان اينكه در برگزاري اين مراسم بيش از250 نفر همكاري داشتند، تصريح كرد: در اين كاروان از 10نفر شتر و هشت راس اسب استفاده شد.
افزود: يكي ديگر از اهداف مهم راه‌اندازي كاروان پياده عاشورا با اسراي كربلا، زنده نگه داشتن اربعين حسيني بود و حركت اين كاروان در حقيقت به مثابه همگامي مردم نايين با اسراي كربلاست.
شهرستان نايين با 40 هزار نفر جمعيت در 140كيلومتري شرق اصفهان قرار دارد.
ت6027/7136