نيروهاي عراقي خطوط امداد رساني عناصر داعش را در رمادي قطع كردند

تهران – ايرنا- يك مسئول ارتش عراق روز پنجشنبه اعلام كرد كه نيروهاي ارتش اين كشور آخرين خط امداد رساني گروه تروريستي داعش در رمادي مركز استان الانبار عراق را بسته و كنترل آن را به دست گرفتند.

به گزارش خبرگزاري رويترز، در ادامه پيشروي هاي ارتش و نيروهاي مقاومت مردمي عراق در جبهه الانبار، اين نيروها توانستند آخرين خط امداد رساني گروه تروريستي داعش را در رمادي قطع كنند.
صباح النعماني سخنگوي رسمي سازمان مبارزه با تروريسم عراق گفت: نيروهاي عراقي با كنترل كامل پل فلسطين در الرمادي، يكي از مهمترين خطوط امداد رساني نيروهاي داعش را قطع كردند.
اين در حالي است كه نيروهاي عراقي روز گذشته (چهارشنبه) موفق شدند پرچم عراق را بر فراز اين پل حياتي و مهم به اهتزاز در آوردند.
بر اساس اين گزارش نيروهاي عراقي طي هفته گذشته با عبور از پل هاي الجرايشي و فلسطيني از شمال و غرب، وارد بخش هايي از رمادي شده و حقله محاصره داعش را در اين شهر كامل كرده اند.
منابع عراقي دليل كندي اين عمليات و طولاني شدن عمليات آزاد سازي رمادي را حضور غير نظاميان در اين شهر اعلام كرده بودند كه ساكنان آن نيز طي روزهاي گذشته تقريبا اين مناطق را تخليه كردند. همچنين وضعيت جوي و بارش باران هاي سيل آسا نيز در اين عمليات وقفه ايجاد كرد.
گروه تروريستي داعش از تابستان سال گذشته تاكنون بخش هايي از شهرهاي شمال و غرب عراق را به اشغال خود درآورده و مرتكب جنايات هولناكي شده اند.
خاورم**9366**9329**1144