بزرگترین كارگاه ساخت بمب تروریست ها در الانبار منهدم شد

تهران-ایرنا- ستاد تبلیغات جنگ عراق روز پنجشنبه از انهدام بزرگترین كارگاه ساخت و تولید بمب متعلق به تروریست ها در منطقه القائم در غرب استان الانبار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری المسله، ستاد تبلیغات جنگ عراق با صدرو بیانیه ای اعلام كرد كه نیروی هوایی این كشور بنا بر اطلاعات دقیقی كه از سازمان اطلاعات ملی این كشور دریافت كرده بود،‌ مواضع داعش را در منطقه القائم در غرب الانبار هدف حملات خود قرار داد.
در این بیانیه آمده است: در پی این حملات،‌ بزرگترین كارگاه تروریست ها كه از آن برای ساخت و تولید بمب و تجهیز موشك استفاده می كردند،‌ منهدم شد.
بر اساس این گزارش، نیروی هوایی عراق علاوه بر انهدام سه تن مواد منفجره،‌ شماری از كاركنان داعشی را در این كارگاه به هلاكت رساندند.
از سوی دیگر، یك منبع آگاه در فرماندهی عملیات الانبار عراق اعلام كرد كه نیروهای ارتش با هماهنگی فرماندهی عملیات الانبار موفق شدند تجهیزات نظامی و مخزن سوخت تروریست های داعش را در منطقه الصوفیه واقع در شرق الرمادی هدف حملات خود قرار دهند.
به گفته این منبع، انبار بمب های دستی عناصر تروریستی نیز در حملات نیروهای ائتلاف ضد داعش منهدم شد.
سرهنگ علی ابراهیم دبعون فرمانده عملیات الجزیره نیز در گفت وگو با پایگاه خبری سومریه نیوز اعلام كرد كه نیروهای مهندسی وابسته به یگان هفتم ارتش نیز موفق شدند 82 مین كار گذاشته شده از سوی داعش را در منطقه البو حیات در ناحیه حدیثه (160 كیلومتری غرب الرمادی) شناسایی و خنثی كنند.
بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی عراق به كمك جنگجویان عشایر استان الانبار، عملیات گسترده ای را برای بازپس گیری مناطق و شهرهای این استان از دست گروه تروریستی داعش آغاز كرده اند و تاكنون موفق شدند مناطق بسیاری را آزاد كنند.
عراق از 19 خرداد سال گذشته تاكنون با بحران ناشی از اشغال شهرهای شمال و غرب این كشور توسط تروریست های داعش مواجه است.
خاورم**9329**1144