مقام روسیه: به تمامی اهداف مان در عملیات نظامی در سوریه خواهیم رسید

تهران-ایرنا- معاون نخست وزیر روسیه روز پنج شنبه در دیدار با وزیر خارجه سوریه گفت كه مسكو هر كاری انجام خواهد داد تا به اهداف عملیات نظامی اش در سوریه دست یابد.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، دیمیتری روگوزین این اظهارات را در دیدار با ولید معلم وزیر خارجه سوریه در مسكو اعلام كرد.
وی افزود: اكر كسی می خواهد ما را بترساند، شاید شخصیت ما را نمی شناسد. ما هر كاری خواهیم كرد تا به اهداف مان تحت عملیات نظامی در سوریه برسیم. ما متعهد به انجام تمام وعده هایی هستیم كه داده ایم. ما فعالانه از سوریه حمایت می كنیم.
روگوزین خاطر نشان كرد: ما در مقایسه با دیگر كشورها نقش فعال تری در جنگ علیه تروریسم داریم. حضور ما در سوریه قانونی و مشروع است. ما با یك تهدید مشترك مبارزه می كنیم و مطمئنا تمامی انواع حمایت ها را از ارتش سوریه خواهیم داشت تا این ارتش بتواند سوریه را از تروریست های بین المللی پاكسازی كند.
اظهارات این مقام ارشد روسیه در حالی مطرح شده است كه چند روز پیش تركیه یك جنگنده روسیه را در مرز سوریه – تركیه سرنگون كرد.
به دنبال وقوع این حادثه تنش هایی در روابط مسكو- آنكارا ایجاد شده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز پنجشنبه در مراسم دریافت استوارنامه های 15 سفیر كشورهای مختلف در كاخ كرملین گفت: از مقام های بلندپایه تركیه هیچ توضیح قانع كننده و یا پیشنهاد جبران خسارت و یا وعده مجازات مقصران را نمی شنویم.
وی تاكید كرد: اكنون این تصور پیش آمده كه حكومت تركیه، عامدانه روابط مسكو و آنكارا را به بن بست كشانده كه تاسف بار می باشد و این رفتار مغایر منطق و معیارهای بین المللی است.
«دیمیتری مدودیف» نخست وزیر روسیه نیز امروز اقدام تركیه را «جنایت» خواند و گفت: مسكو با پاسخ های نظامی و سیاسی لازم در برابر ساقط كردن هواپیمای خود اقدام خواهد كرد.
اروپام**9234**1144