مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه: روحانيت خود را در معرض تهمت قرار ندهد

شهرري ـ ايرنا ـ مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تاكيد كرد: روحانيت بايد مانند عموم زندگي كنند و خود را در معرض تهمت قرار ندهند.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام مجتبي ذوالنور روز پنجشنبه در همايش طلاب و روحانيون بسيجي استان تهران، بدبين شدن مردم به روحانيت باعث از بين رفتن دين آنان مي شود و اين مسووليت روحانيت را بسيار سنگين مي كند.
وي با بيان اينكه حضور روحانيت در دروان دفاع مقدس بسيار موثر بوده است افزود: اين تاثيرگذاري بايد در زندگي حال حاضر مردم در جامعه ادامه داشته باشد.
ذوالنور نقش آفريني روحانيت در عرصه هاي مختلف از جمله نقش آفريني محوري كه مخصوص ولي فقيه است، فرماندهي و پشتيباني از جنگ و تبليغي را متذكر شد و افزود: مطالعه زندگي حضرت امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و شهداي بزرگي همچون شهيد ميثمي مشخص كننده تاثير ويژه روحانيت در عرصه هاي مختلف انقلاب است.
وي گفت: رهبري حضرت امام(ره) و الهام بخشي روحانيت باعث برهم ريختن معادلات دشمن شد و باعث شد دفاع مقدس به شكلي عاشورايي و تكليف‌آفرين جلوه كند.
ذوالنور با اشاره به تاكيدات رهبري مبني بر هوشياري در مقابل نفوذ دشمنان گفت: ايشان نفوذ فردي، سازماني و جرياني دشمن را مورد اشاره قرار دادند و بر دقت عمل در محاسبات تاكيد كردند.
وي گفت: اينكه فكر كنيم كه آمريكا و افكارش عوض شده است اشتباهي استراتژيك و بزرگ است و دشمني آنان با ملت هاي مسلمان همچنان ادامه داد.
همايش بسيج طلاب و روحانيون استان تهران همزمان با 5 آذر روز بسيج مستضعفين در سپاه سيدالشهدا(ع) تهران با حضور جمعي از طلاب و روحانيون بسيجي استان تهران و مسوولان اين سپاه از جمله سردار نصيري فرمانده سپاه سيدالشهدا(ع) و حجت الاسلام ذوالنور مشاور نماينده ولي فقيه در سپاه برگزار شد.
به مناسبت سالروز تشكيل بسيج مستضعفان در پنجم آذر 1358 به فرمان امام راحل، 29 آبان تا 6 آذر هفته بسيج نامگذاري شده است.ك/3
6139