2500 فقره اسناد مالكیت املاك علوی به مردم محروم مراوه تپه اعطا شد

مراوه تپه - ایرنا - با حضور رئیس بنیاد مستضعان انقلاب اسلامی كشور مراسم اعطای رایگان 2500 فقره اسناد مالكیت اراضی مسكونی املاك علوی به ساكنان شهرستان محروم و مرزی مراوه تپه در شرق استان گلستان برگزار شد.

به گزارش خبرنكار ایرنا ، در این مراسم كه بعداز ظهر پنجشنبه در مصلای شهر مراوه تپه برگزار شد، محمد سعیدی كیا رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به همراه مسوولین این شهرستان به تعدادی از ساكنان این شهرستان محروم و مرزی، اسناد مالكیت اراضی مسكونیشان را اعطا كرد.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در این مراسم با بیان اینكه پیش از این نیز در دو نوبت در مناطق محروم و مرزی استان گلستان مراسم اعطای اسناد مالكیت به صورت رایگان به مردم این استان انجام گرفته بود گفت: در ادامه برنامه اعطای رایگان اسناد مالكیت املاك علوی به مردم، امروز هم 2500 فقره اسناد مالكیت در شهرستان مراوه تپه واگذار شد.
محمد سعیدی كیا خاطرنشان كرد: این اسناد می تواند پشتوانه فعالیت های اقتصادی و قضایی مردم قرار گیرد و باقیمانده اینگونه اسناد تا شهریور ماه سال آینده واگذار می شود.
وی در خصوص اعطای اسناد مالكیت اراضی كشاورزی و زراعی به كشاورزان هم گفت: در این خصوص هماهنگی های لازم با وزارت جهاد كشاورزی و منابع طبیعی در حال انجام است و اعطای اسناد برای اینگونه اراضی نیز در آینده انجام می شود.
رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با اعلام امادگی این بنیاد برای مشاركت در ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغالزا در مناطق محروم استان گلستان گفت: در این زمینه همت مردم نیز لازم است و با هماهنگی با مسوولان استان نسبت به ایجاد اینگونه واحدها اقدام خواهد شد.
وی در خصوص درخواست مسوولان این شهرستان از جمله فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم این منطقه در مجلس شورای اسلامی مبنی بر نیاز این شهرستان به بیمارستان نیز قول مساعد برای پیگیری احداث بیمارستان از طریق وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی را به مردم داد.
شهرستان مراوه تپه با 60 هزار نفر جمعیت ساكن و 40 هزار نفر جمعیت شناور از جمله عشایر كرد استان های خراسان شمالی و رضوی كه بیش از نیمی از سال را در این منطقه ساكن هستند، فاقد بیمارستان بوده و مردم این شهرستان برای دریافت خدمات درمانی به شهرستان های كلاله و گنبدكاووس مراجعه می كنند.
در مراسم امروز 2500 فقره اسناد مالكیت اراضی مسكونی مجموعا به مساحت 92 هكتار از اراضی املاك علوی در شهرستان محروم و مرزی مراوه تپه به ارزش 260 میلیارد ریال به ساكنان آن به صورت رایگان واگذار شد.
پیش از این نیز در استان گلستان در دونوبت جداگانه تعداد چهار و 500 فقره اسناد مالكیت این گونه اراضی در مناطق محروم و مرزی این استان به مردم به صورت رایگان واگذار شده بود.
شهرستان محروم و مرزی مراوه تپه با 60 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شرق استان گلستان قرار دارد و در مراسم امروز علاوه بر فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران شهرستان های كلاله و گالیكش نیز حضور داشتند.
1860