اهالي روستاهاي محروم بخش مركزي آستارا خدمات رايگان پزشكي دريافت كردند

آستارا - ايرنا - جمعي از اهالي روستاهاي محروم بخش مركزي شهرستان آستارا به مناسبت سالروز تاسيس بسيج ويزيت رايگان شدند.

مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان آستارا عصر پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: به مناسبت گراميداشت هفته بسيج ، بسيج جامعه پزشكي آستارا با مشاركت شبكه بهداشت و درمان و سپاه ناحيه آستارا طي يك روز، 325 نفر از اهالي روستاهاي مشند، شاغوله و زره ژيه را در مدرسه ابتدايي مشند ويزيت رايگان كردند.
دكتر حسين احمدي تيم پزشكي حاضر در اين روستا را از پزشكان حاذق و متخصص عنوان كرد و افزود: متخصصان جراحي عمومي ، داخلي و عفوني و زنان و زايمان جزو تيم پزشكان متخصص بودند.
وي اضافه كرد: دو تيم پزشك عمومي و يك تيم تداركات و پشتيباني نيز براي ويزيت رايگان اهالي روستا اعزام شده بودند.
وي با اشاره به اينكه پس از ويزيت بيماران هيچ هزينه دارويي از آنها دريافت نشد ، اظهار كرد: در اين برنامه پزشكي ، ارزش داروهاي تجويز شده پزشكان بالغ بر 28 ميليون ريال بوده است.
احمدي با اشاره به اجراي موفق طرح ويزيت رايگان توسط بسيج جامعه پزشكي به مناسبت هاي مختلف از جمله هفته سلامت ، دفاع مقدس ، بسيج ، دهه فجر و همچنين سالروز آزادسازي خرمشهر بيان كرد: در طول اجراي اين طرح اگر بيماري بنا به تشخيص پزشك احتياج به عمل جراحي يا پيگيري درمان بيماري خود باشد ، ادامه درمان فرد بيمار به صورت رايگان انجام مي گيرد.
وي با اشاره به اينكه از سال 1385 بسيج جامعه پزشكي در اكثر روستاهاي محروم آستارا اقدام به اجراي اين طرح كرده، گفت: در اين طرح در كنار ويزيت بيماران ، آموزش هاي بهداشتي با حضور كارشناسان شبكه بهداشت و درمان نيز به صورت حضوري و رايگان انجام مي شود.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعيت و 62 روستاي تابعه در 200 كيلومتري غرب رشت مركز استان گيلان واقع است.ك/3
7105/2007